Власниця дитячої бізнес-школи «RAINBOW» в Кропивницькому Анна Бондарь:
«Потрібно навчити дітей бажання перевтілювати в дії»

Анна Бондарь тривалий час працювала бізнес-тренером і знає про мотивацію та самоствердження все. Бажання постійного саморозвитку підштовхнуло її почати роботу над відкриттям і розвитком дитячої бізнес-школи, яка діє в Кропивницькому впродовж останніх кількох місяців.

Анна розповіла нам про те, який досвід принесла їй власна професійна діяльність, чому так важливо навчати дітей за прогресивними методиками та як їй вдається успішно поєднувати родину та розвиток власного бізнесу. Про це та багато іншого – далі.
1
Особливості бізнес-навчання для дітей
«Rainbow» – це міжнародна дитяча бізнес-школа, яка функціонує в Україні, Росії, Білорусії, Казахстані, Литві та інших країнах. Нещодавно вона почала діяти і в місті Кропивницькому. Я вирішила придбати франшизу, оскільки зрозуміла, що в нашому місті не вистачає можливостей для інтелектуального розвитку дітей. Так, є безліч гуртків, відвідуючи які можна вивчити англійську мову, малювання, хореографію, акторську майстерність та інше.
Але цього, на мою думку, не достатньо. Не вистачає інтелектуального, психологічного та економічного напрямів. Саме тому вихованці дитячої бізнес-школи вчаться заощаджувати кошти, розбиратися в сучасній економічній термінології та бути в тренді нових ІТ-технологій. При цьому вся програма абсолютно адаптована для дітей й розділена за кількома взаємопов'язаними напрямами.
1
Бізнес
Діти до 17-ти років, як правило, не розмежовують бажання та цілі. Вони не розуміють, що отримати щось можна лише, доклавши до цього певних зусиль. Бажання – це лише почуття. Натомість цілі вимагають конкретних вчинків. Саме тому ми навчаємо дітей перетворювати свої бажання в цілі.

У бізнесі найголовнішим є правильне формулювання цілей та механіка їх досягнення. І, звичайно, не потрібно ігнорувати важливість розумного ставлення до грошей. Ми навчаємо своїх вихованців тому, що кошти потрібно заробляти власними силами. Окрім цього, прививаємо їм навик мислити стратегічно й думати, як складатиметься їх життя не лише завтра, а й через рік.
2
Бізнес-психологія
У цей напрям входить риторика, ораторська та акторська майстерність, а також інші не менш важливі курси. Тренери допомагають дітям проявити себе та з'ясувати, чого саме вони хотіли б досягнути в майбутньому. Навчання насамперед спрямоване на самоствердження дитини та виявлення власної мотивації. Здобуті знання ми закріплюємо зустрічати з відомими особистостями Кропивницького, які з радістю діляться своїми досягненнями та історіями успіху. Це дуже мотивує наших дітей прагнути до вершин і будувати плани на майбутнє. Варто розуміти, що психологія в бізнесі є надзвичайно важливою. Кожна людина повинна правильно продати себе і свої досягнення і для цього насамперед потрібно вміти вільно розмовляти, а також слухати.
3
IT-технології
У цьому курсі діти вивчають усі прогресивні програми та додатки. Ще один напрям – 3D-модулювання. Також наші випускники володіють знаннями створення сайтів і популяризації власних аккаунтів у соціальних мережах. Маємо плани вводити найближчим часом і робототехніку.
2
Важливість прогресивної освіти
Вважаю, що всі батьки в силу свого виховання і життєвих пріоритетів мають право вирішувати, куди рухатися їх дітям. Зізнаюсь, я особисто віддала свою дитину в школу в повних сім років і була впевнена в тому, що не треба позбавляти його дитинства. Разом із цим потрібно враховувати, у якому прогресивному часі ми живемо. Я, як мама 13-річного сина, притримуюсь думки, що дитина має розвиватися всебічно. Однак, при цьому все-таки має бути пріоритетність у одному конкретному напрямі. Різноманітність пропозицій у кінцевому результаті спричинить труднощі під час вибору майбутньої професії. Вважаю, що батькам якомога раніше потрібно визначити, який саме напрям подобається їх дитині найбільше з усіх запропонованих і робити ставку саме на нього.
При цьому навчанням дитини мають займатися професіонали. Так, батьки можуть читати тематичну літературу, але це не означає, що їм вдасться донести корисну інформацію до власних дітей. Я постійно повторюю те, що батьки є заангажованими людьми. А ще з власного досвіду можу сказати, що діти не сприймають батьків як першорядних авторитетів. Робота з тренерами дає набагато кращі результати. При цьому ми будуємо освітню програму так, щоб діти та батьки постійно взаємодіяли. Радимо, які фільми їм слід дивитися спільно, які справи треба робити разом із батьками, щоб діти могли закріпити здобуті в школі знання. Завдяки цьому вони зближуються і мають змогу разом і з користю проводити час.
3
Життєві принципи
Із 21-го року я почала працювати на керівних посадах. За роки своєї роботи я зрозуміла одну просту річ: перед тим як вимагати щось від інших, потрібно їм щось дати. Більш того, останнім часом я багато уваги приділяла питанням виявлення мотивації. Посміхаюся, коли діти на моє запитання, ким вони хочуть працювати в дорослому житті, відповідають, що директором.
Керівництво – це складна річ, якій потрібно дуже довго навчатися. Упродовж тривалого часу мого розвитку дійшла до висновку, що людей потрібно приймати такими, якими вони є. Навчилася не ображатися і, до речі, цьому ж вчу своїх дітей. Набагато краще відпустити ситуацію і йти далі, будуючи нові плани, ніж витрачати час на пусті питання.
4
Родинна підтримка
Достатньо тривалий час я пропрацювала в сфері рекламної діяльності. Формат постійних відряджень став для моєї сім'ї нормою. На буднях у мене весь час регламентований. Виключення становлять вихідні, які я обов'язково проводжу разом із своєю родиною.

У моїй роботі мене дуже підтримує сім'я. Я вдячна своєму чоловікові, який упродовж багатьох років із розумінням ставиться до всіх моїх починань і є моїм основним натхненником.
У своєму житті я змінила кілька напрямів роботи. Працювала навіть керуючою рестораном, але мені хотілося чогось нового. Саме тому зараз займаюся розвитком дитячої бізнес-школи в Кропивницькому. Планую в майбутньому переформувати її до рівня якісного тренінгового центру, у якому могли б навчатися не лише діти, а ще й дорослі.

Бажаю всім натхнення на нові цілі і їх досягнення!Made on
Tilda