Думки вголос про безвіз:
країни, у які можна закохатися

Новина про запровадження безвізового режиму для України стала справжньою сенсацією. Згідно даних Головного управління державної міграційної служби у Кіровоградській області, кількість бажаючих оформити закордонний біометричний паспорт останніми місяцями зросла вдвічі. При цьому за інформацією Державної прикордонної служби України з моменту дії безвізу до Дня незалежності України правом вільно перетнути кордон європейських країн уже скористалося 200 000 тисяч українців. Найпопулярнішими пунктами пропуску стали кордони з Польщею та Угорщиною. Ними скористалися 90 000 громадян. Зважаючи на це, кореспонденти «Акули» вирішили з'ясувати відповіді на кілька важливих питань. Йдеться про те, чи підвищиться кількість кропивничан, які скористаються можливістю помандрувати Європою, і які саме країни варто відвідати насамперед тим, хто жодного разу не перетинав кордон України. Отже, про це та інше – далі.
1
Думки вголос від власниці туристичного агентства «7 Heaven» Анни Зарічної

Людей завжди цікавили подорожі до Європи, а підвищення попиту на мандрівки пояснюється тим, що з прийняттям безвізу процедура перетину європейських кордонів значно спростилася. Разом із цим процес отримання традиційної візи був надзвичайно затратним у всіх сенсах цього слова. Більш того, у людей не було абсолютно ніякої гарантії того, що вони її врешті-решт отримають.
Однак, зараз подібних проблем не виникає. Туристам, які ніколи не подорожували європейськими країнами, було б доречно спочатку вирушити в тур і подивитися декілька держав за одну подорож, а потім обрати із цього переліку найбільш вподобану для довготривалого відпочинку. На мій смак це буде Італія, тому що в цю країну неможливо не закохатися.
2
Думки вголос від депутата Кіровоградської міської ради Олександра Цертія

Я особисто не розглядав би прийняття безвізового режиму для українців лише в контексті можливості вільного пересування європейськими країнами. На мою думку, це значний крок назустріч Європейському Союзу й водночас досить серйозне випробування. Від того, як ми зможемо зарекомендувати себе, залежить наше майбутнє, у тому числі й в інвестиційній сфері.

Разом із цим, як на мене, безвіз не надасть змоги українцям подорожувати більш економно. Саме тому вважаю, що прийняття закону не суттєво вплине на кількість подорожуючих.
Люди почнуть активніше мандрувати лише за тієї умови, якщо в них збільшаться доходи.

Я особисто вже встиг відвідати Європу за спрощеною системою перетину кордону й залишився абсолютно задоволеним. Особливого контролю з боку митників за українцями немає.

Можу порадити всім туристам, які хочуть для себе відкрити Європу, насамперед відвідати Францію, Іспанію та Італію. Подорожі в ці країни, на мою думку, дозволять українцям побачити іншу ментальність.
3
Думки вголос від художниці
Ольги Краснопольської

Хочеться побачити весь світ, але починати треба з малого. Чомусь саме в цьому році захотілося більше і краще пізнати свою країну, тому закордонні подорожі особливо навіть не планувала. Є запрошення від друзів познайомитись із Варшавою. У такому випадку поїздка до Польщі виглядає привабливо, тому що проїзд та проживання виходить суперекономним.
Але є невеличкий нюанс. Потрібен біометричний паспорт. Якого у мене немає, і чомусь не дуже сильно хочеться вистоювати чергу, щоб його отримати. І якщо паспорт буде у мене на руках і всі планети зійдуться, то я б хотіла побувати в тих містах, які мені доводилось малювати (для себе або на замовлення). Зробити так, щоб картини ожили. Просто походити вуличками Праги, Брюгге, побачити життя Венеції і Провансу.
4
Думки вголос від викладачки педагогічного університету Ірини Ткаченко

У мене досвід закордонних мандрівок скромний: поки що тільки одна, освітня. Я брала участь в Менторській програмі, отримала можливість відвідати Таллінн. Рекомендую відвідати це місто в маленькій, але такій прогресивній країні – Естонії. Чому? Є дивовижне поєднання старого міста та історії з динамічним прогресом, архітектурою, е-компонентом.
Таллінн може не підійти тим людям, які люблять тепло і класичний спокійний відпочинок. Попри прохолодний клімат, тут зустрічають з теплом і гостинністю. Є можливість познайомитися з передовими е-технологіями. Незабутніми залишаться неймовірні краєвиди старого Таллінна.
5
Думки вголос від фасиліфітатора «Прес-клубу реформ» Вікторії Талашкевич

На мою думку, літню подорож у форматі безвізу із країнами-членами ЄС варто насамперед присвятити країнам, де вам буде зрозумілою мова і куде доїхати не так складно, як, скажімо, в Ісландію. Якщо ви знаєте англійську\німецьку –обирайте Німеччину чи Австрію. У іншому разі раджу відвідати Словаччину.
Там уже через кілька днів ви будете все розуміти, бо їхня мова близька по звучанню до української. Якщо ж мовне питання вас не зупиняє, тоді ваш вибір було б чудово вирушити в Угорщину. Термальні джерела, марципани, перше на континенті метро і привітні люди не залишать вас байдужими!
Made on
Tilda