Ткаченки-style:
як альтернативні таборівки стали брендом Кіровоградщини

1
Ідея
Історія кемпів у нашій родині започаткувалася у 2005 році. Чотири роки поспіль ми, тоді ще неодружені, проводили туристично-краєзнавчий табір "Чиста криниця" для школярів села Цибулеве. Однак, були вимушені зробити перерву, оскільки доводилося поєднувати навчання в аспірантурі, викладацьку роботу та виховання дітей. У 2011 році ми відновили кемпи. Працюючи на кафедрі видавничої справі та редагування, постійно відчували потребу додаткового неформального компонента для фахової підготовки наших студентів.
Медіакемп як ідея народився на цій кафедрі, активно підтримувався викладачами та студентами. Із того часу літні таборівки «Чистий простір» традиційно відбувалися на околицях села Цибулеве Знам'янського району Кіровоградської області.

Це наша з Сергієм мала Батьківщина. Ми відчували відповідальність за село, де народилися. Кемп розглядаємо як брендотворчий інструмент для Кіровоградщини.
2
Перший кемп із комарями
Перший кемп був експериментальним: ми просто ризикнули і організували освітню таборівку на 16 учасників. Невдало обрали локацію – лісок біля села Чорноліска, там, де Чорнолянський ставочок. Нас страшенно кусали комарі, було холодно, але люди почувалися піднесено через неформальне спілкування.
Це була пригода для студентів, викладачів та журналістів. Наступного року ми змінили локацію. Новим місцем став затоплений кар'єр за селом, де була можливість купатися у чистій воді. З того часу літній кемп завжди відбувається тут, а медіакемпери назвали кар'єр озером Камінна Чаша.
3
Місія кемпів
Якщо ви хочете брендувати свій рідний край – проведіть там освітню таборівку. Зберіть в одному місці цікавих, проактивних людей, які можуть поділитися корисними інструментами та знаннями, запропонуйте їм спільну тему і цікавий формат, запросіть лідерів думок та експертів - і ви створите умови для взаємопосилення людей і території.

На першому кемпі ми і не мріяли про те, що колись на одній з майбутніх таборівок у нас будуть представники Google чи тренери з Британської ради! Але сьогодні це вже реальність, і ми маємо сміливість планувати грандіозні темпи з неймовірним тренерським складом та ще більшою кількістю учасників!

Ми завжди робимо ставку на наших регіональних експертів, фахівців, аби вони відчували і себе важливими, і ділились власним досвідом, адже вони краще знають особливості регіонального медіасередовища. Для нас було успіхом, коли вдавалось залучати експертів і гостей зі столиці й інших міст, бо це завжди посилювало результат кемпу, його авторитет і робило його брендовим.
Після кожного кемпу ми отримуємо колосальний фідбек від учасників, тренери підтверджують, що цей формат ефективний, і він не відпускає.

Репутаційна історія, над якою ми з командою працюємо, є результатом роботи і кожного з команди, і кожного учасника. Також нашим досягненням є створення мережі кемпів "Чистий простір". Ми почали шукати нові тематики і локації, завдяки чому маємо зимовий тревелбук-кемп, присвячений книгам і мандрам, що відбувся вперше під Світловодськом, таборівку, присвячену урбаністиці, що ми провели на острові Байда біля Хортиці в Запоріжжі. І вже зараз ми хочемо охопити локації гір і моря.

Моя стратегічна мета, щоб кожен з таких таборів мав своїх координаторів. Тобто делегувати, довіряти і полегшувати роботу собі, адже є ще велика кількість інших проектів, є ще родина, робота. Хотілося б, щоб коли ми перейдемо в інший формат активності, люди, які пережили цей досвід, продовжували медіакемпи в найкращих традиціях.

4
Кемпозалежність як явище
Якщо людину тягне до позитивного, до кемпів – це позитивна залежність. Якщо людина хоче для себе знаходити натхнення і мотивацію, і кемпи це дають – це означає, що ми робимо щось правильно й ефективно. Якщо люди обирають кемпи, щоб інвестувати свій час, значить, у нас є щось особливе.
Усі говорять про енергетику, атмосферу. У сьогоднішніх умовах дуже важливо показувати проактивне і позитивне середовище. Якщо це є в нашому просторі і це відчувають – це плюс. Тут є людські цінності, які самі ж люди сюди вносять. Коли від цього середовища береш енергетику, то дуже важко тебе морально зламати.
Made on
Tilda