Без права на паніку:
Ірина Радковська про секрети роботи доули

Ірина Радковська залишила прибуткову та перспективну роботу в Києві для пошуку емоційного наповнення. Повернувшись у Кропивницький, дівчина заснувала перші в місті курси для вагітних, а після цього відкрила для себе діяльність доули.

Ірина розповіла нам про те, чому вона відмовилася від роботи в столиці, наскільки важкою є її нова професія у психологічному плані та чому вагітним так необхідна емоційна підтримка під час пологів. Про це та інше – далі.
1
Про «втечу» з Києва
Я – економіст за освітою. Навчалася у Київському національну університеті імені Тараса Шевченка. Починаючи з третього курсу, працювала у міжнародних компаніях і отримувала високу зарплатню. Однак, у певний момент фінансової зацікавленості стало недостатньо.

Знаєте, як правило, люди їдуть зі столиці, коли в них нічого не виходить. У мене, навпаки, усе склалося напрочуд добре, але я вирішила, що робота в офісі не для мене.

Так, від повного соцпакету, подорожей за кордон і корпоративного автомобіля важко відмовитися. Але я зрозуміла, що мені не вистачає наповненості, тому й вирішила повернутися назад у Кропивницький, про що жодного разу не пошкодувала.
Вийшла заміж. Після одруження разом із чоловіком почали планувати народження дитинки. До речі, раніше я була з тих людей, які жахливо боялися ймовірних пологів. Майже нічого не знала про сам процес, але була впевненою, що це страшно, боляче й небезпечно як для матері, так і для дитини.

Так склалося, що я почала вивчати спеціалізовану закордонну літературу про появу на світ малюків, яка змінила весь мій світогляд. У результаті пройшла навчання у Києві по роботі з вагітними. І буквально через декілька місяців відкрила курси. На початку чоловік мене практично не бачив удома. Була поганою дружиною, щоб стати хорошим підприємцем (усміхається).
2
Про роботу доули
Курси для вагітних існують у Кропивницькому вже два роки. Я відкрила їх разом із чудовими лікарями – акушером-гінекологом і педіатром. Учасники курсів отримують повноцінну підготовку до вагітності, пологів і безпосередньо батьківства. Через деяких час заснувала фітнес для майбутніх мам. А згодом я зіткнулася з одним не дуже приємним враженням. Як виявилося, навіть досить добре підготовлені пари, потрапляючи в пологові будинки, дуже часто піддаються тиску та медичній агресії. До мене прийшло розуміння того, що потрібно допомагати майбутнім батькам не лише під час вагітності, а й під час самих пологів. У зв'язку з цим пройшла навчання на доулу.
Це спеціаліст, який забезпечує психологічну, фізичну, моральну та інформаційну підтримку породіллі в пологах. Доули не є медичними працівниками, але ми маємо досить хорошу базу підготовки, яка ґрунтується на результатах міжнародних досліджень. Постійно навчаюсь, у тому числі й за кордоном. До того ж в Україну уже почали приїжджати іноземні спеціалісти з природного батьківства з міжнародним потужним досвідом. Це дозволяє надавати батькам, які готуються до народження дитини, дійсно актуальну й правдиву інформацію, яка відповідає світовим стандартам.
3
Особливості супроводу вагітних
Робота доули є дуже важкою у психологічному плані. Окрім того, що я маю всі свої сили віддавати породіллі, підтримуючи її, потрібно ще й працювати зі своїм станом і бути спокійною. До речі, у роботі доули є дві основні сфери. Перша – це інформаційна підготовка. Друга – психологічна робота з собою і своїми відчуттями. Потрібно вчитися підходити до кожної жінки як до індивідуальності.

Перед пологами, як правило, я входжу в стан глибокої концентрації.
Це схоже на емоції, які людина відчуває перед виходом на сцену. Акумулюються всі сили та можливості. І коли я починаю контактувати з породіллею, абстрагуюсь від усього зовнішнього. Виникає розуміння, що в мене немає права на паніку.

Після пологів відчувається фізичне і емоційне виснаження. Відновитися мені допомагає спілкування з вагітними і розуміння того, яку корить приносить моя робота.
Made on
Tilda