На каву з депутатом
Юрій Деркаченко:
"У найближчі роки ми не зможемо зробити економічний прорив, але привести Кіровоград у належний вигляд можна"

Депутат міської ради
Сьогодні наш герой - Юрій Деркаченко, депутат Кіровоградської міської ради.
Він розповів нам про те, як почав займатися депутатською діяльністю та чому не продовжив кар'єру військового.
ЯК ВИ СТАЛИ ВІЙСЬКОВИМ? ЦЕ БУЛА ВАША ДИТЯЧА МРІЯ?
Я народився у сім'ї педагогів (бабуся була педагогом, дідусь – директором школи). Але вибрав іншу професію. Не стільки було бажання стати військовим, скільки хотілося літати. У 16 років після школи вступив до Луганського вищого військового авіаційного училища. Закінчив його у 1996 році і одразу лейтенантом прийшов служити в Кіровоград. На льотних посадах служив до 2004 року. У зв'язку з тим, що розформували гарнізон, я дослужував до пенсії у Миколаєві на посаді керівника польотів авіаційного полігону. Вийшов на пенсію у 2006 році в званні капітана.

Заочно здобув юридичну освіту у Харківському університеті внутрішніх справ за фахом правознавство. Тому одразу після звільнення пішов працювати на ЗАТ "Гідросила Груп" юристом, потім – у юридичне об'єднання "Артеміда". Окрім цього, протягом восьми років займав посаду начальника юридичного відділу у страховій компанії "Оранта". У 2014 році успішно склав іспити для проведення адвокатської діяльності. Сьогодні працюю адвокатом.

ЧОМУ НЕ ПРОДОВЖИЛИ КАР'ЄРУ ВІЙСЬКОВОГО?
Далі служити не було можливості, тому що в країні протягом 2004-2006 років військових масово скорочували. Для прикладу, коли я у 1992 році вступав до льотного училища, функціонувало 62 полки, а коли вже закінчив службу у Збройних Силах України – чотири.

Мені дуже важко сприймати цю війну. Я п'ять років прожив у Луганську, там у мене залишились друзі. З них 95% не підтримують ЛНР. Ми бачимо, що війна вже йде третій рік. Але хочеться вірити, що у наступному році над Донбасом будуть майоріти жовто-блакитні прапори.

Хочеться вірити, що у наступному році над Донбасом будуть майоріти жовто-блакитні прапори.
— Юрій Деркаченко
ЯК СТАВИТЕСЯ ДО ТОГО, ЩО РОСІЯ У ЧЕРГОВИЙ РАЗ ПОРУШИЛА МІНСЬКІ ДОМОВЛЕНОСТІ?
Я думаю, що політика держави є правильною. Це елементарна провокація, хоча через це ми ризикуємо життям та здоров'ям бійців.
А ПРОЦЕС СКОРОЧЕННЯ ВІЙСЬКОВИХ У 1990-Х РОКАХ БУВ НЕОБХІДНИМ?
Ні, він не був правильним, як показала ситуація у зоні АТО. Як я тепер аналізую, це було зроблено навмисне. Якщо взяти Кіровоград, стратегічно та тактично це не правильно розганяти військову частину, де аеродром першого класу може приймати будь-які військові літаки.

РОЗКАЖІТЬ ПРО ВАШУ АДВОКАТСЬКУ ДІЯЛЬНІСТЬ.
Займаюся різносторонніми справами, але кримінальні провадження не полюбляю.

А ЯК ВИ ПОЧАЛИ ОЧОЛЮВАТИ ЗЕМЕЛЬНУ КОМІСІЮ?
Це вирішила більшість зі складу депутатського корпусу. Мені не соромно за результати роботи комісії, адже маємо багато досягнень. Ми є одним з перших в Україні обласних центрів, у якому виділили ділянки учасникам АТО. Але на цьому зупинятися не можна, оскільки ми видали їх близко тисячі, стільки ж на черзі, а в наявності їх мало. Міська рада, депутатський корпус, земельна комісія все роблять для того, аби межі міста розширити і задовольнити законні потреби військовослужбовців, які були в АТО.
Робимо все для того, аби межі міста розширити і задовольнити законні потреби військовослужбовців, які були в АТО.
— Юрій Деркаченко
ЧОМУ ДОБРОВОЛЬЦЯМ СКЛАДНІШЕ ОТРИМУВАТИ ЗЕМЕЛЬНІ ДІЛЯНКИ?
Згідно Земельного кодексу, кожна особа може безкоштовно приватизувати ділянку, але учасники АТО мають першочергове право на отримання землі. Але вільних ділянок немає у наявності, ми шукаємо їх.
ЩО МОЖЕТЕ СКАЗАТИ ПРО СИТУАЦІЮ З ЛІСОПАРКОВОЮ?
Я не вбачаю як адвокат юридичних способів повернути ділянки громаді. Люди там мають право власності. Яким чином були отримані ці ділянки – інше питання. Зараз потрібно зберегти ті ділянки, які залишились у громади.
ЧОМУ ВИ ПІШЛИ У ПОЛІТИКУ?
У політику я одразу пішов після звільнення зі Збройних Сил України. Коли звільнився з армії, працював помічником народного депутата, очолював громадську організацію політичної партії "Правда". Потім мені запропонували бути депутатом міської ради.

Партію Петра Порошенка я асоціюю з партією демократичних принципів. Я хочу її демократичні ідеї впроваджувати у міській раді.

Кіровоградська політика є відзеркаленням Верховної Ради. Не можна зробити так, щоб у окремому регіоні – Кіровоградщині чи Черкащині – жилося краще. Я не буду порівнювати Одесу, Львів і Київ, оскільки це окремі області, у яких є безліч підприємств. А Кіровоградщина – це аграрний регіон. У нас існують великі заводи та підприємства, але вони у пропорційному порівнянні з великими промисловими містами займають малу частку. Якщо правильно віднестись до наших надр (літію, уранової руди, запасів золота та титану), ми могли б з легкістю обійти Львівську область.

Якщо правильно віднестись до наших надр, ми могли б з легкістю обійти Львівську область.
— Юрій Деркаченко
ЩО МОЖЕТЕ СКАЗАТИ ПРО УТВОРЕННЯ НОВОЇ ДЕМОКРАТИЧНОЇ БІЛЬШОСТІ?
Я думаю, що вона ситуативна. Більшість – коли є 42 депутати і мер, а все інше – це просто загравання у політику. Це все тимчасові труднощі. Впевнений, що вже у вересні ситуація ввійде в необхідну площину.
АЛЕ ЕКС-РЕГІОНАЛИ ВСЕ ОДНО ЗАЛИШАТЬСЯ НА СВОЇХ ПОСАДАХ.
Мені важко на це щось відповісти. Це прерогатива міського голови. Не депутати затверджують начальників управлінь, це політична і господарська відповідальність мера. Саме йому працювати та відповідальність нести з ними перед громадою.
КИМ ВИ ХОТІЛИ Б БАЧИТИ У МАЙБУТНЬОМУ СВОЇХ ДІТЕЙ?
Виховую 12-річного сина. Його хотів би бачити у майбутньому військовослужбовцем. Зараз у нас ідуть розмови про те, щоб він ішов у військовий ліцей. Він не заперечує, займається спортом.

СУВОРО ПІДХОДИТЕ ДО ВИХОВАННЯ?
Не можу сказати, що суворо. Я з ним розмовляю на рівні. Ми знаходимо спільну мову, особливих проблем з ним я не бачу.
ЯК ПРОВОДИТЕ СВІЙ ВІЛЬНИЙ ЧАС?
Дуже полюбляю футбол. Але після перелому ноги у колінному суглобі вже два роки не граю. Останній раз їздив з друзями з ночівлею на Дніпро. На морі останній раз був років десять тому.

ЗА ЯКУ КОМАНДУ ВБОЛІВАЄТЕ?
"Динамо-Київ", звісно. Ще мій батько вболівав за цю команду. А син, до речі, вболіває за "Шахтар". Тут у нас в хорошому сенсі цього слова є протистояння.
ЯКІ У ВАС ПЛАНИ НА МАЙБУТНЄ?
Я – командний гравець, тому хотілося б зібрати навколо себе команду, яка зможе вирішити нагальні проблеми міста. У найближчі два роки ми не зможемо зробити економічний прорив, але привести Кіровоград у належний вигляд можна. Наприклад, прибрати зовнішню рекламу, яка псує вигляд історичних будівель у центрі.
Made on
Tilda