Про перемогу українських бейсболістів у Тель-Авіві у цитатах
Спорт
Збірна України на європейському чемпіонаті перемогла трьох суперників: Литву, Росію та Ізраїль. Напружувала ситуація з російськими гравцями: про політику не згадували, але водночас і не забували. Незважаючи на це, українські бейсболісти виявилися сильнішими на спортивній арені, з чим їх і вітаємо.
Що кажуть спортсмени?
Перемога у європейському турнірі – це спільне досягнення не тільки гравців і тренерів, а й людей, які допомагали нам. Не секрет, що більша частина збірної України формується з кіровоградських гравців. Хочу ще раз від себе та усієї команди додати, що ми будемо докладати максимальних зусиль для того, щоб український бейсбол високо тримав свою планку, а гімн України лунав на спортивних бейсбольних аренах Європи.
Юрій Бойко, тренер
Перша гра у нас була проти гравців із Литви. Ми знали, що у цієї команди є хороші пітчери. Виграли з результатом 10:1. Ця перемога була для нас не такою важливою, ми знали, що є більш сильні команди.

Друга гра була проти Росії. У мене склалося враження, що росіяни не розцінювали цю гру як серйозне протистояння. Ми добре відіграли, помилок було мінімум. На наступну гру налаштовували себе так, щоб було менше помилок і більше результативності. Третя гра проти Ізраїлю закінчилася з результатом 9:1 на нашу користь. На самому початку у нас була розмова тренера про те, як ми будемо рухатися до перемоги. Ми вирішили з командою, що будемо вигравати у кожній грі, незалежно від того, який буде суперник.
Микола Ляховецький, гравець
Життя спортсменів у багатьох країнах ділиться на олімпійські цикли. Спортсмени приносять у жертву своє життя та кар'єру, щоб потрапити на ці змагання. З 1992-го року бейсбол був у програмі Олімпійських ігор. Потім щось сталося – бейсбол перестав бути олімпійським видом спорту. Коли зараз його повернули, у нас почався новий виток. Ми розраховуємо на більш уважніше ставлення.

У Токіо потрапити буде складно. Скоріше за все, бейсбольний турнір буде обмеженим по часу і кількості учасників. Буде божевільна конкуренція. Але конкуренцію ми любимо. Потрібно тільки консолідувати зусилля, а тоді все вийде.
Олег Бойко, тренер
Ми будемо докладати максимальних зусиль для того, щоб український бейсбол високо тримав свою планку, а гімн України лунав на спортивних бейсбольних аренах Європи.
— Юрій Бойко, тренер
Я був упевнений, що ми виграємо фінальну гру без надмірного хвилювання. Команда йшла весь турнір на одному диханні. Це був єдиний колектив. Також ми відчували підтримку з України. Ми здобули неймовірне досягнення, на нього працювали усі".

Проти росіян ми два роки тому здобули перемогу у груповому турнірі з рахунком 3:2, але програли у півфіналі. У результаті ми стали четвертими, а вони – третіми. Цього разу ми не ставили собі за мету виграти у російської збірної. Це була тактична боротьба. Росіяни намагалися до фіналу дійти з легкими втратами, а для наших гравців кожна гра була як бій. Вони, мабуть, до цього бою готовими не були.

Також було важко психологічно. Ми зустрілися з гравцями російської збірної, які ще три роки тому грали за нас. Зараз вони – кримчани, тому виступають за Росію. Вони у своєму розвитку зробили дуже багато, а ми взяли патріотизмом. Молоді гравці грали за Україну, потрібно було тільки правильно розподілити їх можливості.
Юрій Бойко
Ми з росіянами жили на одному блоці. Ще в 2014 році в Чехії уся преса завмерла в очікуванні моменту, як ми з ними зустрінемося. Ми їх знаємо не один десяток років. Ситуація була натягнутою, але ми були між собою ввічливими і за великим рахунком брататися нам немає чого. Це була спортивна боротьба. Ми залишили політику поза нею. На майданчику був присутній тільки спорт, і ми в ньому виявилися сильнішими. Також я впевнений, що ми були сильнішими зсередини

Гравці зараз знаходяться у такому віці, що їх потенціал не вичерпано. Не можна сказати, що це пік кар'єри. Навпаки, більшість з них у майбутньому продемонструє кращі результати. Гравці з часом стають досвідченішими та психологічно стійкішими, що дуже важливо у бейсболі. Я думаю, що ми знаходимося зараз на такому поворотному моменті, що кожному гравцеві потрібно допомагати. Кожна людина любить турботу, але молодь – це гордість нашої країни, тому усім нам треба за неї піклуватися.


Олег Бойко
На майданчику був присутній тільки спорт, і ми в ньому виявилися сильнішими.
— Олег Бойко, тренер
Made on
Tilda