Кіровоградці готуються зустрічати свято Спаса
що потрібно знати про Медовий Спас
14 серпня буде відзначатися одне з трьох основних літніх церковних свят - Маковія або Медовий Спас. Саме з цього дня починається Успенський піст, який триває впродовж двох тижнів.

Кореспонденти "Акули" вирішилися дізнатися про те, яких саме звичаїв потрібно дотримуватися у цей період.

14 серпня датується кілька важливих подій для християн: винесення чесних древ Животворчого Хреста Господнього та день пам'яті семи мучеників Маккавеїв, їхньої матері Соломонії і учителя Єлеазара, які в 166 році до н. е. прийняли мученицьку смерть від сирійського царя Антіоха Епіфана за свою віру в Бога.

Перший спас ще називають медовим, оскільки саме у цей час починають збирати мед. Окрім цього, згідно церковних традицій, його можна було починати вживати у їжу.
Ще це свято у народі називають Мокрим Спасом. Назва є символічною, оскільки у цей час традиційно освячували нові колодязі та воду.
"У цей день люди освячують васильки, чорнобривці та маки. Дехто приносить перше колосся пшениці. Зіллю не потрібно надавати магічного значення, але такі традиції, безумовно, є", - розповів настоятель Благовіщенського храму протоієрей Євгеній Назаренко.


Оскільки 14 серпня починається піст, потрібно переглянути раціон харчування. Впродовж двох тижнів не рекомендується споживати м'ясні та молочні продукти. Перевагу потрібно надавати фруктам і овочам. Але на вагітних, дітей та літніх людей це правило не розповсюджується.
"Маківки, колоски, трави, які ростуть на нашій землі, компонують у віночки чи снопи і несуть до церкви на освячення. З собою варто взяти корзиночку з овочами, фруктами, медом, маковими рулетами та піти на службу в церкву. Після цього освячену маківку розсипають по подвір'ю приватного сектора чи кутках квартири. Якщо є господарство - освячують і його мачинками. Віночки треба покласти під образи і зберігати до весни, щоб потім висіяти", - шанувальниця українських обрядів та традицій Наталія Овчаренко.


Made on
Tilda