Як змінився Кіровоград за 25 років незалежності України
За тиждень Україна святкуватиме 25 років своєї незалежності. За цей період були як спади, так і підйоми у розвитку економіки, освіти, культури, спорту та інших галузей.
Редакція "Акули" спробувала зібрати усе найкраще, що змінило обличчя міста та формує позитивний імідж Кіровограда.
Кризу 90-х років пережили не всі підприємства. Зараз активно працюють заводи "Ельворті", "Гідросила", "Ятрань", "Радій", Зорянка", "Креатив". Їх продукція відома не лише в Україні, а й за кордоном.
Кризу 90-х років пережили не всі підприємства. Зараз активно працюють заводи "Ельворті", "Гідросила", "Ятрань", "Радій", Зорянка", "Креатив". Їх продукція відома не лише в Україні, а й за кордоном.
Відновлюється і авіасфера. У 2010 році було відкрито сучасний Міжнародний пасажирський термінал. Зараз компанія "Урга" експерементує з туристичними та приватними польотами.
У Кіровограді з'явилося та будується багато храмів та церков різних віросповідань. Біля кожної архітектурної споруди облаштовуються площі та квітники.
Центральна площа обласного центру теж кардинально змінилася. У лютому 2014 року на хвилі Революції Гідності пам'ятник Сергію Кірову було повалено. Попрощався Кіровоград і з Леніним та усіма комуністичними символами.
Змінив своє обличчя і академічний театр ім. М. Кропивницького. Його відкрили після реконструкції у жовтні 2012 року. Будівля стала справжньою окрасою міста. А от інший театр так і недобудували. На місці довгобуду в центрі міста з'явився торгово-розважальний комплекс з кінотеатром.
Архітектура Кіровограда унікальна. Більшість будівель у центрі міста створив відомий архітектор Паученко. Нині майже усі вони відреставровані. Гарно виглядають освітні корпуси гімназії-інтернату - школи мистецтв. Тут чи не найсучасніша навчальна база для молоді.
Біля навчальних корпусів двох найбільших університетів міста встановлено пам'ятники та облаштовано площі. КНТУ хизується пам'ятником студентам, а біля КДПУ вшанували Володимира Винниченка.
Поступово відновлюються лікарняні заклади. Збудовано перинатальний центр, проводяться ремонти обласних лікарень та поліклінік міста.
Зробили сучасним і футбольний стадіон ФК "Зірка". Тепер там найкращі легкоатлетичні доріжки та сучасний футбольний об'єкт.
Єдине, де немає, принаймні так здається, позитивних рухів - в транспортній системі. Великогабаритні радянські автобуси в свій час замінили "ГАЗелі", потім закупили автобуси з підйомниками для візочників, зараз по місту їздять "Дельфіни". Графік у маршруток нормований лише на паперах, а після так званої транспортної реформи у 2013 році - маршрути стали не зручними. Сподіваємося, купівля 20 сучасних тролейбусів змінить хід історії в цьому напрямі.
© AkulaМедіа
Made on
Tilda