На каву з депутатом

Сергій Капітонов:
"У нас місто базарів та кав'ярень"

депутат Кіровоградської міської ради
Сьогодні ми познайомимо вас з депутатом Кіровоградської міської ради Сергієм Капітоновим. Наш герой розповів, через що саме песимістично ставиться до роботи нової поліції та чому не потрібно рівнятися в плані урбаністичного розвитку на Європу.
Хто Ви за фахом?
Я – будівельник-педагог з міліцейською освітою.

Першу освіту здобував за будівельною спеціальністю, другу – за педагогічною. Закінчив будівельний технікум, потім – соціально-педагогічний інститут. А працював 20 років в органах внутрішніх справ.
Як туди потрапили?
Я жартую і кажу, що коли влаштовувався на роботу, переплутав кабінети.

Прийшов з армії. Це був початок 90-х років – все розвалювалося. У дитинстві мріяв стати військовим. Навіть хотів вступати у інженерно-військове училище. З першого разу вступити не вдалося за станом здоров'я. Після армії мені порадили влаштуватися у міліцію, а потім вступити до військового училища. Починав службу в патрульно-постовій службі. Був командиром зводу, заступником командира роти. Працював також і в інших службах. З 2007 року знаходжуся на пенсії.
Чим займаєтеся?
Все життя любив собак і зараз ними займаюся. У мене є офіційно зареєстрований розплідник для собак. Окрім цього, як і багато чоловіків, також захоплююся риболовлею та мисливством.
А яку саме роботу виконуєте?
З того часу як звільнився з органів, працював і охоронцем, і керівником агрофірми. На щастя, у мене є прибуток у вигляді пенсії. Діти вже дорослі і заробляють самостійно (син працює, донька отримує стипендію). Тому я маю можливість обирати роботу, яка мені подобається.
Маю можливість обирати роботу, яка мені подобається.
— Сергій Капітонов
Чому почали займатися політикою?
У політику потрапив випадково.

Згідно закону, працівник міліції має бути аполітичним. Я вважаю, що це правильно. Під час служби цікавився, що відбувається в країні, але в політику мене не тягнуло. Я робив свою справу.

Коли почали відбуватися перші події на Майдані, я вже був на пенсії. Після вбивства молодих хлопців і дівчат на Грушевського, я не витримав і пішов у "Свободу".
Як ви ставитеся до того, що вашу політичну силу звинувачують у співпраці з Партією Регіонів?

Нашу партію звинувачують останнім часом у співпраці з екс-регіоналами. Є випадки, коли людина йде у певну структуру для того, щоб вирішити свої бізнесові інтереси і щось зробити для суспільства. У радянські часи було по-іншому. Тоді потрібно було обов'язково бути членом партії, якщо ти хочеш досягти успіху. Але ж тут треба розділяти, наскільки ти –ідейний комуніст, і наскільки ти – ідейний член Партії Регіонів.

Стосовно Дзюби. Якщо людина була в Партії Регіонів у той час, коли ця структура була причетною до загибелі сотень людей на Майдані, до подій у Криму та на Донбасі, а потім не відхрещується від цього, а навпаки, ще й балотується від Опоблоку в депутати, це свідчить про те, що вона – ідейна з тими людьми, що вона підтримує розвал України. Таких людей необхідно відсторонити від влади.

Окрім цього, є інформація, яку треба перевіряти. Це стосується і декларування. Як держслужбовець, який отримує зарплатню у шість тисяч гривень, може мати будинок за декілька мільйонів? Ми – за проведення люстрації в уряді та обласних адміністраціях. У державних структурах повинні працювати люди з достойною зарплатою, але чесні.

Наша політична сила не виступає за те, щоб люди жили бідно, але при цьому розрив між бідними та багатими має бути мінімальним. Далеко не всі багатії допомагають фронту. Більшість з них, у тому числі і зірки естради, називають себе аполітичними. Як можна такими бути, коли в країні йде війна? Тут вже йде мова не про політику, а про безпеку держави та громадян.
Як можна бути аполітичними, коли в країні йде війна?
— Сергій Капітонов
Як колишній співробітник МВС, що Ви можете сказати про створення нової поліції?
Чесно кажучи, я налаштований песимістично у цьому плані. Та реформа, яка зараз проводиться, полягає у знищенні міліції і недоутворенні поліції. Розігнали рядових міліціонерів у той час, як керівництво залишилось те ж саме. Треба спочатку розробити закон, у якому регламентувалися б нормальні умови праці для патрульних, а також міри відповідальності за їх незаконні дії. Після цього потрібно змінити керівництво: міністрів, заступників, начальників департаментів.

Окрім цього, у поліцію прийшло багато романтиків. Але якщо керівник звик брати хабарі у великих розмірах, згодом він вимагатиме цього і від своїх підлеглих. Не секрет, що міліція використовувалася для рейдерських захоплень у часи Януковича. Якщо верхівку не змінити, рано чи пізно все повернеться.
Є у вас життєві принципи, яких ви суворо дотримуєтеся?
Я ніколи не зраджу. Можу чесно сказати, що за своє життя не зрадив жодної людини. Вважаю, що зрада – це найпідліша людська справа. Гіршого я просто не уявляю.
Я ніколи не зраджу.
— Сергій Капітонов
Можете назвати себе успішним?
Успіх – це аморфне поняття. Я – щасливий. У мене є дружина та двоє чудових дітей. Син закінчив машинобудівний коледж і вступив на заочну форму у КНТУ. Зараз навчається на 5-му курсі і працює робітником. Вчиться як руками щось зробити і на хліб заробити. Після закінчення університету буде шукати більш цікаву роботу для себе. Донька вступила у цьому році в будівельний коледж, навчатиметься на архітектора.

З дружиною разом прожили майже 22 роки. Вона працює медичною сестрою.
Де відпочиваєте?
Подорожуємо Україною. У мого батька була дуже велика родина – восьмеро дітей. Нас розкидало по всій країні.

Я дуже люблю Вінницю. У мене звідти мати. Коли приїжджаєш туди, на душі стає спокійніше. Здається, що люди там один до одного ставляться добріше.

Окрім цього, мені подобається, що історичний центр міста не перебудовується. У нас в центрі, навпаки, концентрується більшість кав'ярень та ресторанів. Там такого немає. Це приємно, коли люди шанують свою історію. А у нас місто базарів та кав'ярень.
Які бачите шляхи розвитку нашого міста? Можливо, потрібно рівнятися на розвинене українське чи європейське місто?
Я думаю, ми і так вважаємось європейським містом. У Європі є такі міста, що краще на них не рівнятися. Те саме метро в Парижі у сто разів гірше, ніж у нас у Києві.

Не треба рівнятися на інші міста, потрібно починати з себе. Якщо згадати радянські часи – це був жах. У нас усі автобуси були з порізаними сидіннями, стільці у кінотеатрі були зламаними. З часом культурний рівень у людей підвищився. Тепер ліхтарі не б'ють, а урни не перевертають. Звісно, і такі випадки бувають, але вони поодинокі. Чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять.

Окрім цього, у наше місто цілеспрямовано можна приїхати лише в Дендропарк. Так, у нас красива архітектура, але немає музейних комплексів. Тому ще важливо робити Кіровоград привабливим у туристичному плані.
Made on
Tilda