успішні кіровоградці

Кіровоградський тренер Олександр Шаповал:
"У спорті, бізнесі та житті діють одні закони"

тренер
Сьогодні ми познайомимо вас з Олександром Шаповалом, тренером. Наш герой розповів, як потрібно правильно тренуватися та чому фізичні навантаження не будуть працювати без правильного харчування.
1
Про любов до власної професії
Я з дитинства захоплювався спортом. Це були і єдиноборства, і бокс, і карате. Навіть бальними танцями займався свого часу. Свою професію дуже люблю, тому абсолютно не шкодую, що полишив роботу у дитячій виправній трудовій колонії. Є моменти, які виснажують, але коли ти розумієш, що ця робота приносить тобі задоволення, ти мотивуєшся. Також важливим є те, що ти допомагаєш людям змінитися.
Ти бачиш, як вони стають кращими, як вони вдосконалюють своє тіло та свій дух. Це спонукає тебе працювати над собою, це стимулює тебе постійно бути в формі. А це дуже важливо. У нашій професії, якщо людина сама себе не вдосконалює, вона зупиняється на місці, що вже дуже погано, або йде з професії.
2
Про пауерліфтинг як улюблений вид спорту
Пауерліфтинг – це вид спорту, який виник у Сполучених Штатах Америки. Він включає в себе три базові вправи: присідання зі штангою, жим штанги лежачи та станову тягу.

Це виключно силовий вид спорту. Одні його зневажають, тому що кажуть, що він досить травматичний, у чому я згоден. Інші вважають, що він не підходить певним категоріям людей. Але це вид спорту, з якого все почалося саме в плані силових тренувань.
Зараз для себе я відкрив багато нових напрямків. Зокрема мова йде про багатоповторний жим і гирьовий спорт. Я відносився до гир раніше досить скептично, а досягши певних успіхів, побачив, що цей вид спорту дає більші можливості для людей у порівнянні з іншими.

Наприклад, моєму батькові 86 років. Він займається гирями до цього часу. Ось це і є показник: за допомогою фізичних вправ ти можеш продовжити функціональність свого організму.
3
Про переваги функціональних тренувань
Якщо проаналізувати останні тенденції у фітнесі, зараз вони більше спрямовані на відхід від тренажерів. Ми повертаємося до функціональних тренувань, у рамках яких тренуємо все тіло, а не окремий м'яз. Тільки так можна повернути тілу його природні задатки.


Тренуватися можна за допомогою ваги власного тіла. Якщо через якісь причини ви не змогли прийти у тренажерний зал, можете досить серйозно навантажити себе за допомогою спеціально підібраних вправ.
Ми повертаємося до функціональних тренувань, у рамках яких тренуємо все тіло, а не окремий м'яз.
— Олександр Шаповал
4
Про міфи
1
Коли людина їсть багато білка, це дуже добре
Є так званий "коридор", після якого білок вже не засвоюється організмом і тільки спричиняє проблеми з печінкою. Зараз пропагуються білкові дієти. Одна з них –знаменита дієта Дюкана. Але ніхто не розповідає, що після такого режиму харчування потрібно забезпечувати печінці постійну фармакологічну підтримку. Так, завдяки цій дієті можна втратити багато жиру. Але потрібно подумати, що важливіше – загальне здоров'я чи cхуднення.
2
Значне схуднення – це добре
Ні, це дуже погано. По-перше, це стрес для організму. По-друге, якщо жінка втратить багато жиру, завагітніти їй буде дуже важко.
3
Вранці потрібно споживати білок
Навпаки, сніданок повинен на 80% складатися з правильних вуглеводів. Потрібно їсти вівсянку, рис. Я, наприклад, снідаю пластівцями з молоком. Окрім цього, ранок повинен починатися зі склянки води. За допомогою води навіть можна привчити людину снідати. При цьому їсти потрібно частіше. Є три основних прийоми їжі, а між ними повинні бути ще хоча б два перекуси.


6
Про правильне харчування
У нас є два середовища енергії – вуглеводи та жири. Організм – великий ледар. Він в першу чергу починає витрачати вуглеводи, а жири залишає на запас. Харчування, навпаки, має спрямовуватись на те, щоб організм навчився використовувати в якості палива саме жири.

Сніданок – вуглеводно-білковий. Чим ближче до вечора, тим рівень вуглеводів повинен зменшуватися, а кількість білків – збільшуватися. Ввечері потрібно їсти виключно білки, найкраще – сир.

Дуже добре пити зранку оливкове чи льняне масло. Це так звані добрі жирні амінокислоти, які покращують м'якість наших судин.
Але льняне масло в чистому вигляді майже не засвоюється нашим організмом, тому його потрібно використовувати з яблучним соком власного приготування.

Добре ставлюсь до протеїнових добавок. Якщо людина бачить, що вона не може повечеряти повноцінно, а вже час лягати спати, вона може випити протеїн, який вважається одним із основних замінників їжі.

Протеїн – це той самий білок, завдяки якому ми привчаємо організм правильно використовувати жир.
Ми повертаємося до функціональних тренувань, у рамках яких тренуємо все тіло, а не окремий м'яз.
— Олександр Шаповал
7
Про принципи здорового раціону
1
Зменшення кількості цукру, тому що моносахариди організмом майже не засвоюються. Рівень глюкози краще збільшувати за рахунок овочів та фруктів.
2
Відмова від пшеничного хліба. Зараз під час приготування їжі використовують не ті дріжджі, що раніше. У якості альтернативи можна споживати хлібці або хліб, для приготування якого не використовувались дріжджі.
3
Притримання палеодієти. Це жорстка, але найбільш правильна дієта на сьогодні. Споживати потрібно м'ясо, ягоди, фрукти.
8
Про важливість поступових змін
Коли мене питають, коли мені можна почати займатися, я відповідаю, що вчора. Але перед цим потрібно для себе візуально сформувати кінцевий результат. 90% людей, які приходять у зал, не знають, чого вони хочуть.

Не потрібно думати, що фізичні навантаження допоможуть зменшити вагу. Худнуть люди на кухні. У відсотковому співвідношенні, 70% – це харчування, 15% – здоровий спосіб життя і сон, і останні 15% – тренування. Якщо принципи здорового харчування виконуються, будь-яка програма спрацює на людину. Тому в першу чергу людина має думати про своє психічне здоров'я, харчування та сон.
Фізично навантажувати себе потрібно поступово. Є такий жарт у тренерів про шість тижнів. Коли людина тільки приходить у спортзал, вона одразу кидає курити, починає правильно харчуватися, багато сил втрачає на тренування. Таких людей, як правило, вистачає на півтора місяця. Коли людина починає себе кардинально змінювати, організм може негативно відреагувати на це. Фізичні навантаження мають бути поступовими. У спорті, у бізнесі та в житті діють одні й ті ж самі закони. Поступове збільшення навантаження приведе до позитивного результату у будь-якій сфері.
Інтерв'юер – Катерина Ободовська
Редактор – Яна Вічірко
Директор – Ірина Коваленко

© AkulaМедіа
Made on
Tilda