Мистецький простір

Костянтин Матушевський:
"Люди мають мотивувати себе мріями"

музикант
Нещодавно у Кропивницькому відбулася презентація двох музичних кліпів. Ініціатором події став Костянтин Матушевський. Хлопець уже кілька років займається реалізацією власних медійних проектів. Спочатку він готував випуски програми "Заклади за п'ять хвилин", а зараз намагається досягти успіху у музичній сфері.

Костянтин розповів, як люди реагують на його творчість та наскільки важливою є мрія у житті кожної людини.

1
Про ревізію розважальних закладів
Я не пам'ятаю, коли саме у мене виникла ідея реалізувати проект "Заклади за п'ять хвилин". Можливо, це певним чином пов'язано з програмами, які колись переглядав по телевізору. Але моя мета полягала у наступному: я хотів показати людям, що цікавого є у місцевих кафе. Саме тому намагався брати коментарі у відвідувачів та адміністраторів. Окрім цього, надавав глядачам інформацію про вартість страв та напоїв. Це було необхідно для того, щоб людина знала, на яку суму їй потрібно розраховувати, плануючи відвідати той чи інший розважальний заклад.

Займався проектом упродовж чотирьох місяців. Але саме зараз тимчасово припинив роботу над ним. Я не шукаю спонсорів, але якщо у когось виникне бажання надати мені фінансову допомогу, буду тільки "За". Робити все на ентузіазмі важко. Я займався зйомками, монтажем, але мені ніхто за це не платив. Одного разу зрозумів, що мені потрібні кошти на купівлю предметів першої необхідності (одягу і їжі), тому почав знімати весілля. Ця робота мені не подобається, тому що я не бачу у ній перспективи. Але цим потрібно займатися, щоб заробити на життя.
2
Про "космічну" музику
Зараз займаюся власним музичним проектом «Космос». Ця назва виникла невипадково. Колись я працював у кол-центрі. Одного разу під час тренінгу нам дали завдання написати на бейджиках одне слово, яке певним чином змогло б охарактеризувати нас як особистостей. Я написав "космос". У всіх це викликало сміх тоді, але для мене це слово символізується з чимось величним.

Власне музикою захоплююся вже досить давно, а вірші почав писати ще змалку. Пам'ятаю, як маленьким ішов і наспівував свою вигадану пісню. З часом зрозумів, що хочу реалізувати себе у музичному напрямі. Так, у 19 років у мене з'явилася гітара. Я сам навчився грати на ній. Згодом з хлопцями організували власний колектив у стилі панк-рок, навіть виступали під час проведення заходу "Ніч музеїв". Виконували більше гумористичні композиції.

Але я також пишу лірику, тому хотілося б, щоб почули й мої романтичні пісні. Саме через це і почали знімати кліпи.

Режисуру та написання сценаріїв до роликів беру особисто на себе. А операторів запрошував різних. Перший кліп знімав Олександр Гулевич, другий – Михайло Черненко. Скоро планується презентація третього відеоролика. Сподіваюся, колись будемо працювати над зйомками і мільйонного.

На презентації кліпів люди реагують по-різному. Є і позитивна, і негативна критика. Часто говорять, що пісня – погана, а кліп – крутий. Іншим, навпаки, подобається саме композиція. Я поважаю позицію кожного і критику сприймаю абсолютно спокійно. Це добре, коли люди говорять те, про що вони думають.

3
Про маму як найважливішого критика
Батьки мене підтримують у всіх моїх починаннях. Мабуть, мені найголовніше, щоб моя робота насамперед подобалась мамі. Вона – мій найперший критик.

Також намагаюся показувати свої творіння людям, з якими добре спілкуюся. Мені важливо, щоб вони висловили свої враження від побаченого.
4
Про необхідність саморозвитку
Мені говорили, що мій проект "Заклади за п'ять хвилин" схожий на програму "Ревізор". Але я вже давно не дивлюся телевізор. По-перше, перегляд програм забирає багато часу. По-друге, ти мусиш дивитися те, що тобі показують, але у тебе немає змоги обирати самому.


Пам'ятаю, колись міг впродовж всього дня дивитися телевізор. Зараз для мене це дикість. Мені краще переглянути в Інтернеті навчальні відео про те, як знімати кліпи чи писати музику, ніж витрачати час на телебачення.
4
Про мотивацію
Ми живемо один раз, тому мені здається, що люди повинні займатися тим, чим вони хочуть. Я особисто намагаюсь реалізувати те, про що мрію.

Хто людина без мрії? Останнім часом постійно про це думаю. Спочатку було досить важко. У 2014 році я купив першу камеру на гроші, взяті у кредит, і почав займатися реалізацією власних проектів. Пройшов певний час, і люди дізналися про мою діяльність.


Тому мені здається, що людина повинна робити все, що вона хоче, мотивуючи себе мріями. Для мене подібна позиція є успішною. Надзвичайно важливо, коли людина поставила собі мету, досягла її та рухається далі. Ось це і є успіх.

Чи вважаю себе успішним? Не знаю, це повинні вирішувати оточуючі. Але я впевнений, що маю робити лише те, що вважаю за правильне, а люди натомість мають оцінювати мою роботу.
Made on
Tilda