Успішні кропивничани

Волонтер з Канади Світлана Кірнасова:
«Пишаюся тим, що я - українка»

волонтерка
Кропивничанка Світлана Кірнасова зараз живе та працює в Канаді. Жінці вдалося досягти неабиякого успіху у сфері проектного планування, але вона знаходить час і на волонтерську діяльність. На її думку, люди обов'язково повинні мати конкретну мету, до якої необхідно рухатися. А саме волонтерство допомагає у цьому визначитися.

Світлана Кірнасова розповіла, чому обрала для переїзду саме Канаду, як канадці ментально відрізняються від українців. Окрім цього, зізналася, кому завдячує у своїх досягненнях.
1
Про освіту як чинник успіху
У 1990-х роках я взяла участь у досить популярній на той час скороченій програмі навчання у комерційному коледжі. Здобувала освіту бухгалтера-фінансиста. Паралельно навчалася на заочній формі у Кіровоградському технічному університеті на економіста.

Через певний час переїхала жити у Росію. Там працювала у сфері маркетингу та бізнес-стратегій. Окрім цього, деякий час жила у Південній Кореї та інших країнах. Але все-таки вирішила зупинити свій вибір на Канаді. Там я почала займатися власною кар'єрою.

Першочергово для переїзду розглядала два варіанти – Англію та Америку. Але оскільки мені пощастило познайомитися з родиною канадців, які на той момент жили в Південній Кореї, змінила своє рішення. Починати все спочатку ніколи не пізно. Не варто одразу продавати свою нерухомість (будинки, квартири, машини). Спочатку варто зрозуміти, чи дійсно вам це потрібно. Мені для цього знадобилося кілька місяців. Я вважаю так: якщо у вас є паспорт канадця – ви громадянин світу; якщо ви отримали освіту у тамтешньому державному вузі – перед вами відкриті всі двері.

Вважаю, що Канада – це одна з найкращих країн за рівнем комфортності та безпеки. Окрім цього, це країна великих можливостей. Там я продовжила своє навчання.
Розуміла, що потрібно володіти певною базою, якщо я хочу реалізувати себе у якості висококласного спеціаліста. Через це вступила до державного вузу на постуніверситетську програму. Навчалася на спеціальності «Управління міжнародним бізнесом».

У 2010 році закінчила виш і почала працювати. Впродовж шести років реалізовую себе в освітній сфері. Починала я з приватної мовної школи та коледжу. Саме зараз працюю у державному вищому навчальному закладі, куди мене запросили як спеціаліста.

Коли я переїхала до Канади, практично не знала англійської мови. Як кажуть, буття визначає свідомість. Я постійно перебувала в англомовному середовищі, тому у мене не виникало складнощів з вивченням іноземної. Також це допомагає змотивувати себе. У тебе з'являється мета, завдяки якій ти рухаєшся уперед. Я чітко знала, що хочу отримати освіту та побудувати хорошу кар'єру. Також у мене було бажання застосовувати свій міжнародний досвід роботи на практиці.

Орієнтовно місяць мені знадобився на адаптацію. Не можу сказати, що мені було важко. Взагалі не люблю вживати це слово. Набагато краще сприймати труднощі у якості викликів. Завдяки цьому з'являються нові стимули.
Якщо у вас є паспорт канадця – ви громадянин світу.
— Світлана Кірнасова
2
Про волонтерську діяльність
Я допомагаю студентам більше, ніж повинна. Мова йде про певні академічні питання, з якими вони досить часто звертаються до мене. Окрім цього, працюю над реалізацією масштабного проекту за підтримки Міністерства освіти України, у рамках якого волонтери будуть допомагати школярам вивчати англійську мову.

Наразі я розглядаю можливість працювати волонтером. Зокрема моя діяльність полягатиме у наданні допомоги українським педагогам у питаннях, пов'язаних з працевлаштуванням студентів. Усі ці можливості самореалізації відкрила для мене саме Канада.

До цього я не зовсім розуміла, що таке волонтерство і чому я, наприклад, повинна працювати безкоштовно. Переїхавши за кордон, я помітила, що підлітки починають займатися волонтерською діяльністю. Для чого їм це потрібно? Так вони отримують змогу визначитися зі своєю майбутньою професією та зрозуміти, що саме хочуть отримати від життя. Я вважаю, що це дуже чудово. І тому, якщо у вас є така можливість, починайте займатися волонтерством, незважаючи на вік. Я особисто почала займатися волонтерською діяльністю буквально з першого місяця навчання у Торонто. У результаті отримала колосальний досвід і паралельно допомагала людям.
3
Про ностальгію за Батьківщиною
Я ніколи не цуралася того, що я родом з України. Завжди розповідаю про свою рідну країну та події, які у ній відбуваються. Пишаюся тим, що я – українка. Звичайно, сумую за Батьківщиною, адже саме тут моє коріння. Усі українські цінності намагатимусь передавати своїм дітям. Вважаю, що це дуже важливо.
Канадці підтримують українську діаспору. У нас проходять культурні дні України з масштабними фестивалями. У нашому виші є національний прапор. Канадці добре знають про українські гастрономічні та культурні особливості українців. Взагалі, що таке Україна? Це красива країна з унікальною культурою та сильними людьми. І в Канаді про це знають.
Завжди розповідаю про свою рідну країну та події, які у ній відбуваються.
— Світлана Кірнасова
4
Про відпочинок
Я проживаю у Гамільтоні, що у провінції Онтаріо. Місто знаходиться в годині їзди від Ніагари. У самому регіоні нараховується більше ста водоспадів та безліч парків. Взимку досить часто їздимо на горнолижні курорти, влітку відпочиваємо на озерах. Тобто Канада як країна є чудовою не тільки в плані роботи, а й в плані відпочинку.
Перед тим як вирушати у мандрівку, завжди читаю історію міста чи країни. Завдяки цьому подорож стає ще більш захоплюючою.

Окрім цього у Канаді проходить велика кількість соціальних заходів. Тому сумувати немає коли.
5
Про особливості канадського менталітету
Канадці – надзвичайно привітна нація. Вони завжди посміхаються та запитують, як справи у оточуючих. Що стосується ментальності, більшість громадян є дуже законослухняними. Приїжджі не завжди до цього готові, але у Канаді все відбувається на рівних.
Якщо говорити про побут, українців можна назвати більш консервативними у порівнянні з канадцями. Для них насамперед важливо вкласти гроші у купівлю хорошого будинку та автомобіля. Саме тому більшість громадян Канади має багато кредитів.
Українців можна назвати більш консервативними у порівнянні з канадцями.
— Світлана Кірнасова
6
Про важливість родинної підтримки
У всіх моїх починаннях мене підтримувала родина. Звичайно, важливо бути позитивно налаштованою особистістю, але саме сім'я дала мені стимул розвиватися. За це я їм дуже вдячна.
Я розглядаю свою роботу як своєрідне хобі. Отримую задоволення від планування проектів. Але найбільше люблю проводити час зі своєю дитиною. Це для мене є найголовнішим.
Інтерв'юер – Олена Копотій
Редактор – Світлана Дубина
Директор – Ірина Коваленко

© AkulaМедіа
Made on
Tilda