Мистецький простір

Майстриня з десертів Олена Білко:
"І передбачати не могла, що почну займатися виготовленням макаронів"

Навчатися за економічною спеціальністю, але пов'язати своє життя з десертами. Саме так вчинила Олена Білко, яка вже впродовж року успішно займається виготовленням макаронів – мигдально-бісквітного печива з хрусткою скоринкою та начинкою всередині. Зі зміною професії її життя змінилося кардинально. Відтепер про вільний час можна лише мріяти, але це того варте, адже наша співрозмовниця нарешті займається справою, яка приносить їй справжнє задоволення.

Олена розповіла, чому вирішила займатися виготовленням традиційних французьких десертів та які має плани на майбутнє.
1
Економічна освіта та робота у сфері міжнародних відносин
Я навчалась в КНТУ на спеціальності «Міжнародна економіка». Потім продовжила здобувати освіту у Франції. На той час із кондитерською справою ніколи моє життя пов'язане не було. Мені не подобалось щось пекти чи займатися чимось подібним. Особливого захоплення від цього ніколи не відчувала.

Коли навчалась у Франції, дуже страждала, тому що мій чоловік, а тоді ще хлопець, був в Україні. Жахливо хотіла додому. Рахувала дні до повернення. Зараз думаю: «Боже, яке життя у мене було, а я ним не насолоджувалася». Але тоді у 20 років мені було важливіше кохання.

Орієнтовно рік тому обставини склалися так, що мені довелося займатися популяризацією одного кондитерського бренду.
Але не склалося через рiзнi життєвi принципи та цiнностi. Вирішила займатися сама. Спочатку робила food-фото. Потім одного разу почула про макарони. Знайшла рецепт, спробувала їх зробити. Солодощі вдалися у мене з найпершого разу.

До цього працювала на «Червоній зірці». Моя робота стосувалася сфери міжнародних відносин. Вона мені ніколи не подобалася. Було нудно, але працювала, тому що потрібно це робити. Тепер займаюся тим, що мене дійсно захоплює. Намагаюся ні про що не шкодувати. Я навіть розумію те, що ситуація зі звільненням, яка виникла минулого року, – це добре. В іншому випадку я не змогла б себе простимулювати змінити сферу діяльності. Тому все, що не стається, – на краще.
2
Зміна діяльності
Уже точно не пам'ятаю усіх етапів першого разу. Сталося це випадково. У мене на той час чоловік працював у сфері торгівлі, тому одного дня приніс додому мигдальне борошно. Подумала собі: «Господи, що з ним робити?». А потім згадала про такий десерт як макарони.

Коли готувала їх вперше, включила відеоролик на «YouTobe» та слідкувала за покроковою інтерпретацією рецепту.
Кожна людина може спробувати приготувати цей десерт у себе вдома.Якщо вам не вдасться приготувати їх так як слід, вони все одно будуть смачними. Тільки у такому разі їх потрібно називати мигдальним печивом.

Спочатку десерти куштували тільки члени родини. Чоловік у будь-якому випадку каже, що все смачно, тому мій найголовніший дегустатор – син.
3
Про відсутність вільного часу
Реалізацією своєї продукції займаюся через соціальні мережі. Клієнти мене знаходять самостійно. Кропивницький – це досить маленьке місто, тому сарафанне радіо тут працює чудово.

Труднощі завжди бувають. Не знаю навіть, добре це чи погано. Насправді макарони – це досить-таки примхливий десерт. Інколи стараєшся-стараєшся, а на 150-й раз все одно щось піде не так. Якщо щось не вийшло, я швиденько зроблю ще раз. Намагаюся доводити справу до кінця, поки у мене все не вийде ідеально.

В Інтернеті є безліч рецептів макаронів, але саме той, який використовую зараз, сформувала самостійно методом спроб і помилок. Також я займаюся виготовленням мусів та інших десертів. Але зараз не завжди є час на експерименти. Щоб приготувати одну партію макаронів, яка складається з 70-ти штук, мені потрібно витратити години три. Зараз замовлень досить багато. Найбільше мене хвилює не відпочинок, а те, що я мало часу приділяю власній родині. Це мене дуже хвилює. Але я рада, коли маю багато роботи. Краще, щоб вона все-таки була.
Більш того, коли працювала на «Червоній зірці», не відчувала себе на своєму місці.

Неодноразово клієнти говорили мені про те, що мені потрібен помічник. Насправді у мене досить складний характер, тому спрацюватися з кимось мені буде досить важко. Я не буду мовчати у тих випадках, коли мені щось не подобається. Ще не можу назвати себе людиною, яка легко йде на компроміси, звичайно, якщо це не стосується моєї сім'ї. Можливо, з одного боку – це погано, але я ненавиджу лицемірство.

Дуже боюся «перегоріти». Зараз мені подобається моя сфера діяльності. Але не хочу, щоб вона перетворилася на своєрідний конвеєр. Наприклад, мені подобається робити двоколірні макарони. Щоб їх виготовити, потрібно набагато більше часу. Зараз у мене на це немає вільної хвилини. Потрібно навчитися організовувати свій таймінг. Незважаючи на це, вважаю, що зупинятися не можна. Завжди потрібно працювати над власним самовдосконаленням. До речі, впевнена, що краще себе недооцінити, ніж переоцінити.
4
Плани
Новим рівнем для мене буде відкриття власної справи. Це не обов'язково має бути кав'ярня. Хотіла б мати хоча б невеличкий магазинчик, де буде налагоджено власне виробництво. Але першочергово для цього потрібно мати інвестиції.

Останній рік, мабуть, є одним із найяскравіших у моєму житті.

Так вважаю тому, що настільки кардинальних змін, які стосувалися б саме професійної діяльності, у мене ніколи до цього не виникало.

Я і передбачити не могла, що буду займатися виготовленням десертів. Мені не потрібно зірок з неба. Хай все продовжує йти у такому ж ритмі як і зараз. Але якщо вдасться досягти більших успіхів, дай Бог.
Made on
Tilda