Мистецький простір

Сергій Скрипка:
«Я хотів би бути як Олег Скрипка»

баяніст
14-річний Сергій Скрипка змалку навчається музиці. У чотири роки, коли мама привела його в музичну школу, самостійно обрав інструмент, на якому хотів би грати. Ним виявився баян. З того часу почалися щоденні тривалі репетиції. Його терпіння та старання даються взнаки: свою майстерність неодноразово підтверджував під час проведення міжнародних конкурсів.

Сергій Скрипка розповів, як йому вдається поєднувати навчання в загальноосвітній та музичній школах, чи залишається час на відпочинок і яка мрія у нього є найзаповітнішою.
1
Музичне дитинство
Я почав займатися музикою в чотири роки. У мене батьки музиканти. Мама співає, а тато грав в оркестрі на барабанах. Можливо, талант передався мені від них. Я, як і батько, також з дитинства захоплювалася грою на барабанах. Мама підтримала мене й відвела в музичну школу. З того часу я почав займатися на баяні. Це універсальний інструмент. Завдяки цьому отримав багато можливостей розвиватися творчо. Це дало мені змогу грати на інших інструментах. Я можу взяти акордеон чи піаніно і на слух підібрати будь-яку мелодію.

Розпочав я свою музичну діяльність у роботі над дуетом.
Його організувала моя вчителька Людмила Русавська. Ми брали участь у серйозних конкурсах, займали перші та другі призові місця. Потім я вже почав виступати сольно.

Загалом спробував свої сили у 12-ти конкурсах. Займав перші та другі місця, третього поки що не було. Але виступати одному набагато складніше. Коли граєш у дуеті, можна розраховувати на підтримку товариша. Під час сольних виступів надія - тільки на себе. Незважаючи на складнощі, заняття музикою змінили мене в кращий бік. Я не соромлюся виходити на сцену чи брати участь в конкурсах.
2
Плани на майбутнє
Зараз навчаюся у дев'ятому класі. Після закінчення школи планую вступати в музичне училище. Батьки підтримують мене. Я обрав цей напрям самостійно. Мені більше баян до душі. У мене виходить займатися музикою, тому хочу розвиватися в цій сфері й надалі. Кілька років тому хотів стати кулінаром. Але чим довше граю на баяні, тим більше з'являться бажання займатися цим професійно.

Для музиканта головне як саме він грає. Але знання грамоти – це теж дуже важливо.
Перед тим як грати на сцені, потрібно вивчити п'єсу. А для цього треба не тільки знати ноти, а ще й розуміти як їх вирахувати, як зіграти у певний момент – тихо або гучно.

Деякі помилково думають, що з цією професією неможливо забезпечити себе. Але це не так. Потрібно знайти місце, де можна заробити. Наприклад, можна виступати в оркестрі або гастролювати. Але насамперед потрібно бути професійним музикантом і мати хороший інструмент.
3
Життя за розкладом
Спочатку я навчаюся в школі, потім одразу йду на музику. Займаюся там до 20:00. Після цього приходжу додому і роблю уроки. І так кожного дня, крім неділі. Але й у цей день репетирую вдома самостійно. Намагаюся встигати зробити все. Моє захоплення музикою не заважає мені навчатися у школі.
Постійні репетиції мені не набридають. Ще з дитинства мене вчителька виховувала так, щоб я займався музикою багато. У всіх музикантів перші два роки проходять дуже важко. Але якщо пройти цей період, далі буде легше. Людина просто звикає до подібного ритму.
4
Мотивація
Дуже важко виступати на міжнародних конкурсах. У них беруть участь діти з хорошими інструментами, вартість яких сягає 10 тисяч доларів. З ними досить важко змагатися. Потрібно неймовірно старатися, щоб зайняти хоч якесь місце. Окрім цього, потрібно тривалий час репетирувати. Заняття можуть тривати до шести годин на день. І при цьому потрібно не просто грати мелодію, а відпрацьовувати кожний окремий уривок по сто разів аж до того часу, поки не вийде ідеально. За сім років навчання в школі я звик до подібного навантаження.
Будь-яка справа для мене є цікавою. Я можу займатися тим, що мені подобається, впродовж тривалого часу і не втомлюватися.

Вдається відпочити тільки на канікулах. Коли є вільний час, займаюся баскетболом, футболом. Звичайно, якщо виходить, можу зустрітися з друзями і на вихідних. Але це буває дуже рідко, адже потрібно ще вчити уроки.

5
Найзаповітніша мрія
Я хотів би бути як Олег Скрипка. Він теж грає на баяні. І до того ж прізвище у нього таке ж саме як і в мене. Він грає в оркестрі, створює чудові пісні, гастролює, тому і в мене є бажання стати музикантом такого рівня. А ще він грає для народу. Можна виступати на концертах з класичною музикою і брати участь у міжнародних конкурсах. Але її не всім вдається зіграти. А от гастролюючому музиканту просто потрібно добре грати, мати великий репертуар, щоб здобути популярність у слухачів.
Завдяки моїм батькам я ставлюся до життя по-серйозному. Навчився думати наперед. У мене є заповітна мрія. Я хочу стати в житті дуже хорошим музикантом. Не лише для того, щоб заробляти хороші гроші, а ще й тому, щоб насамперед бути професіоналом своєї справи. Без натхнення роботи не буде. Але я чітко розумію, що потрібно саме зараз важко працювати, тому що ще з дитинства потрібно прокладати собі дорогу в майбутнє. А далі вже буде легше.
Made on
Tilda