Голландські тюльпани й еремуруси:
як зароджується краса у Дендропарку
Ще у 1958 році на околиці міста було створено парк, який нині є одним із найулюбленіших місць відпочинку серед місцевих жителів. На його території висадили більше 50-ти видів різноманітних дерев та кущів. А в 1972 році в парку з'явилася розважальна зона з атракціонами для дітей та дорослих.

Паркова зона поступово розширювалася. На сьогодні вона займає близько 45-ти гектарів, більшу половину з яких відведено під зелені насадження та ландшафтні куточки. Але найголовнішою окрасою парку залишається масштабна колекція голландських тюльпанів.
Традиція висадження цих квітів була запроваджена керівництвом корпорації «XXI століття». Цієї, беззаперечно, чудової ініціативи дотримуються вже впродовж десяти років. Більш того, керівництво парку сімейного відпочинку та дозвілля на цьому зупинятися не збирається. Відтак щороку квіткова колекція поповнюється новими сортами рослин від голландських селекціонерів, процес доставки яких відбувається наприкінці літа.
Сьогодні клумби з мільйонами квітучих тюльпанів стали справжньою візитівкою міста. Але досягати подібного результату вдається шляхом проведення клопіткої роботи. На початку кожного нового року працівники Дендропарку починають формувати замовлення. Робити це потрібно завчасно, адже процесом підготовки цибулин тюльпанів голландські селекціонери займаються наприкінці весняного періоду, після чого вони передаються безпосередньо замовнику.

Впродовж літніх місяців дизайнери працюють над створенням ескізів нових ландшафтних композицій. Це займає досить багато часу, оскільки спеціалісти мають врахувати усі особливості майбутнього висадження рослин до найменших дрібниць. Насамперед йдеться про сорти тюльпанів, їх колір і висоту. Ці фактори обов'язково потрібно брати до уваги, адже саме від них залежить термін цвітіння ландшафтної композиції.
Варто більш детально розповісти й про сам процес розробки клумб. Контролем за їх створенням безпосередньо займається голова наглядової ради корпорації Лариса Онул. Більш того, вона особисто долучається до розробки ескізів, після чого дизайнери проводять комп'ютерне макетування майбутньої ландшафтної композиції.

Далі – час агронома та квіткарок. Висадження квітів відбувається за сприяння великої кількості людей і триває впродовж кількох місяців. Ця робота потребує неабиякої старанності, адже їм потрібно врахувати всі нюанси і особливості розміщення рослин. Одразу після цвітіння цибулини тюльпанів викопують, підсушують, формують за сортами та відправляють на зберігання з урахування таких ключових факторів, як оптимальний рівень температури та вологість повітря.
Подібна краса вимагає ретельного догляду. Цим займається агроном Наталя Слісаренко. Саме вона й розповіла про специфіку висадження цибулин тюльпанів в осінній період.

Традиційно процес висадки тюльпанів у Дендропарку відбувається наприкінці вересня. На сьогодні нові та минулорічні сорти квітів висаджені у повному обсязі. Процес проходить за спеціальною схемою. Окремо саджають ранні, середні та пізні види тюльпанів. Завдяки цьому навесні квіти прикрашають паркову зону впродовж тривалого часу. Варто відзначити, що в жодному іншому українському парку немає такої кількості тюльпанів, як у нашому Дендропарку.
Але під час їх висадки виникають деякі складнощі. Насамперед йдеться про несприятливі погодні умови. До прикладу, через дощі процес висадження у цьому році зайняв більше часу, ніж зазвичай. Але незважаючи на це, працівники стараються вкластися у визначені терміни. Оскільки, за словами Наталі Слісаренко, вони працюють виключно на результат.

Окрім традиційних тюльпанів, у наступному році парк прикрашатимуть півонії, лілії, гіацинти, нарциси й еремуруси. До речі, останні були висаджені на території ландшафтної зони вперше. Але ніяких проблем з їх доглядом не має бути, адже клімат Центральної України є задовільним для їх вирощування.
Що стосується тюльпанів, агроном поділилася деякими секретами їх висадки.

«По-перше, найкраще тюльпани ростуть у так званому нейтральному ґрунті. Для забезпечення необхідних умов для клумб готується спеціальна земля з додаванням торфу та піску. По-друге, гарант оптимального результату – хороший настрій працівників. Квіти обов'язково потрібно висаджувати з любов'ю», – відзначила Наталя Слісаренко.

Цієї осені на території Дендропарку було висаджено мільйони найрізноманітніших сортів тюльпанів. Саме тому можна не сумніватися, що навесні жителів міста чекатиме справжня квітуча феєрія.
Made on
Tilda