Стартап

З турботою про немовлят:
мама та донька започаткували власну лінію речей для малюків

Кілька років тому після народження сина Ксенії Черняковій спала на думку ідея розпочати власний проект зі створення речей для новонароджених. Реалізувати план у реальність їй допомогла мама. Саме Тетяна виготовляє одяг на замовлення молодих матусь, а Ксенія безпосередньо займається їх реалізацією. Їх робота швидко набула популярності серед жінок, які чекають на народження дитини, і це цілком зрозуміло, адже кожна мама хоче забезпечити свого малюка лише натуральними речами.

Тетяна та Ксенія розповіли нам, як саме їм вдалося вивести проект на всеукраїнський рівень, на яку аудиторію вони розраховують та які нюанси виникають під час виконання замовлень молодих мам. Про це та багато іншого – далі.

1
Старт
Тетяна
Коли внукові було кілька місяців, донька попросила мене зв'язати для малюка пледик. Зв'язала. Ксенії настільки сподобався виріб, що вона запропонувала мені почати роботу над власним проектом. До народження дитини вона працювала піар-менеджером, але в декреті їй було нудно, тому вирішили спробувати створювати речі на продаж. Так і досі складається, що я займаюся в'язанням виробів, а Ксенія – їх реалізацією.

До цього я активно в'язала в молодості, але повноцінно відновила свою роботу лише після народження внука. До речі, абсолютно не боялася розпочинати роботу над власною справою, оскільки в'язання завжди було моїм улюбленим заняттям.
Ксенія
Мама ще навіть не встигла остаточно закінчити виріб, а я вже почала обдумувати можливість реалізації проекту. Цей процес тривав досить довго. Мені було дуже нудно сидіти без роботи в декреті, тому я почала думати над концепцією та назвою.

Зараз реалізуємо продукцію виключно через соціальні мережі. У нас поки що немає власного сайту, і я не бачу в цьому гострої необхідності. Також ми не приймаємо участь у столичних ярмарках, хоча це дуже популярно. Ми кілька разів планували це зробити, але так постійно складається, що в нас немає вільних товарів у наявності. Усю продукцію створюємо під замовлення. Якщо все ж таки і є якась продукція, її фактично одразу купують.

Мої знання з менеджменту мені дуже допомогли. Зараз багато хто займається своєю справою, у багатьох виходить добре. Незважаючи на це, думаю, що мій досвід допоміг мені реалізувати власний проект.

2
Клієнтська аудиторія
Тетяна
Ми цілеспрямовано не в'яжемо речі для дорослих і цьому є просте пояснення: одяг для діток за вартістю виходить значно дешевшим, оскільки під час його створення витрачається менше пряжі.
Ксенія
Також ми враховуємо широкий асортимент одягу для дорослих. У магазинах можна придбати речі на будь-який гаманець і смак. Натомість для дітей немає такої великої кількості товарів. Наприклад, зараз молодим мамам досить складно знайти речі для малюків, у складі яких була б шерсть. Практично весь одяг виготовляється або з бавовни, або з акрилу. У зв'язку з цим наші клієнтки звертаються до нас з проханням зв'язати якусь річ з шерсті. Здавалося б, скільки у нас зараз виробників. Окрім цього, велику кількість товарів привозять з Європи й Америки, але все одно є проблема під час пошуку одягу для діток з натуральних матеріалів. Саме через це і є попит на дитячі речі.

Мами, якщо чесно, – досить своєрідний народ, особливо це стосується вагітних жінок. Їм хочеться, щоб все було ідеально. У нас була одна клієнтка, яка кожного дня запитувала, скільки вже було зв'язано. Я постійно телефонувала мамі й просила сфотографувати, на якому етапі знаходиться створення виробу. У результаті клієнтка залишилися дуже задоволеною. Подібні ситуації трапляються досить часто. Це нормально. Дівчата просто переживають. Ми до цього нормально ставимося. Я по собі знаю, як це, коли хочеться, щоб усе було ідеально.
3
Особливості створення одягу для малюків
Тетяна
Переважно я в'яжу одяг у стилі мінімалізм. Прохань додатково декорувати речі практично не виникає. Лише одного разу нас просили вишити першу літеру імені малюка на пледику. І, здається, більше нічого подібного не було. Але я дуже уважно ставлюся до кожного клієнта й намагаюся попередити, якщо розумію, що бажана клієнтці річ після прання може деформуватися.
Ксенія
Дуже багато молодих мам, особливо столичних, хочуть забезпечити своїх малюків лише натуральними виробами. Високою популярністю користується одяг із шерсті Меріноса. Такі речі мають дуже високу вартість, а ще потребують виключно сухої чистки, тобто традиційно їх прати не можна. Як на мене, для молодої мами це зовсім незручно, тому ми використовуємо під час створення одягу спеціальні дитячі ниточки, у склад яких додається трохи акрилу для м'якості та можливості прати річ у пральній машинці, що дуже важливо для молодої мами. Вони і практичні, і оптимальні за ціною, і дуже зручні. Окрім цього, вироби підходять для дітей з перших днів життя. Інколи ми в'яжемо для більш старших діток, але все-таки найчастіше створюємо одяг для новонароджених.
Тетяна
Також ми виготовляємо речі з бамбука.
Ксенія
До речі, це наша фішка. Із бамбука більше ніхто не в'яже, оскільки цей матеріал дуже складний в роботі, але в результаті виріб виходить дуже м'якеньким та шовковистим.
Тетяна
У нас дуже багато речей, які просять зв'язати повторно. Йдеться як про пледи, так і комбінезони. Особливою популярністю користується плед молочного кольору з джгутами.
Ксенія
Як на мене, це одна з найактуальніших тенденцій, адже молочний колір підходить і дівчаткам, і хлопчикам. А ще, речі у подібних тонах не так забруднюються, як білі. Молочний колір – універсальний, оскільки однаково добре підходить як для повсякденного життя, так і святкових днів.
4
Зміни контент-стратегії
Ксенія
Наразі робота над розвитком проекту займає вже набагато менше часу. Все доведено до систематизації. Якщо говорити про початок, перший рік витрачала на реалізацію власної справи дуже багато часу, але я тоді була в декреті, тому мені це було в задоволення.

Бувають моменти, коли у нас меншає кількість замовлень. У зв'язку з цим я почала задумуватися над тим, що потрібно знаходити нові канали продажу. Тоді, до речі, я трохи змінила контент-стратегію. Якщо раніше постила в соціальних мережах лише фото виробів, тепер намагаюся публікувати якісь поради та цікаву інформацію про дітей. Окрім цього, започаткувала проект «Мама відчуває». Ми запропонували дівчатам, які тільки народили малюків, написати про те, що вони думають, що відчувають, що їх турбує. Кожна мама, яка ділилися з нами своїми переживаннями, отримувала маленький подарунок. Цей проект досить цікаво сприйняли. У зв'язку з цим збільшилася лояльність потенційних клієнтів. Зараз у них є стимул залишатися з нами й надалі.
5
Робота як відпочинок
Ксенія
Я вмію в'язати, мама мене навчила. Мрію робити це для заспокоєння нервів, але не вистачає часу. Окрім цього, я в'яжу не так акуратно, як це робить мама.
Тетяна
Для мене в'язання – це відпочинок, забуваю про всі проблеми й усе найгірше. Радію усім виробам, які створюю. Але наразі доводиться досить важко в економічному плані. А коли тільки розпочинали, витратили півроку для того, щоб популяризувати свою діяльність. Приймали замовлення навіть влітку. Майже ні на мить не зупинялися. Інколи навіть вихідних не бувало.

Якщо ж говорити про сьогодення, після підняття тарифів, замовлень поменшало. Незважаючи на це, все одно продовжую в'язати, щоб продукція завжди була в наявності, тому без діла не сиджу. Головне, щоб мої вироби приносили радість і комфорт молодим мамам і їх малюкам.
Ксенія
Я зі свого боку хотіла б вирішити питання з чергами. Начебто, клієнток ці нюанси і не турбують, але хочеться, щоб усі вони отримали бажану річ якнайскоріше. А ще найгірше для мене – відмовляти, особливо вагітним. Поки що не знаю, як пришвидшити процес створення речей, але впевнена, що ми щось обов'язково придумаємо.
Made on
Tilda