Тарас Тополя:
«Настав час оцінити творчість Скрябіна після його смерті»

Учора, 31 січня, відбулася творча зустріч студентської молоді з лідером гурту «Антитіла» Тарасом Тополею у стінах Кіровоградського державного педагогічного університету імені В. Винниченка. Присутні отримали змогу поговорити з музикантом про тур на підтримку нового альбому «Сонце», а також його волонтерську та громадську діяльність.

Окрім цього, Тарас Тополя розповів, як ставиться до введення квот на україномовну музику в радіоефірі, чому пісні Скрябіна потрібно переспівувати та у зв'язку з чим гурт не хоче поки що брати участь у «Євробаченні».
1
Мета організації студентського туру
Нарешті ми вирішили довести до завершення свою ідею і фіналізували її в повноцінний студентський тур. У результаті проїхали близько двох десятків українських міст і поспілкувалися зі студентами різних університетів. Рушити в поїздку нас мотивувало бажання донести свої думки та ідеї до студентської молоді та дізнатися, чим вона взагалі живе. На жаль, я не можу цього зробити безпосередньо під час концертів. Більш того, подібні зустрічі є корисними. Можливо, я зможу позитивно вплинути на чиєсь життя чи подальші вчинки, то чому б їх не організовувати?
Під час проведення зустрічей усіх здебільшого турбує одне й те саме. Зокрема йдеться про особисте життя, проблеми студентства та мою громадянську позицію. Це стандартний набір питань, який трапляється майже в кожному місті.

До речі, наш новий альбом має назву «Сонце». І в тому штука така, що ми привозимо разом із собою в кожне місто взимку сонце. Якщо його немає на небі, значить, воно буде в одному з концертних залів вашого міста.
2
Зустрічі з демобілізованими хлопцями
Плануємо виступи в Маріуполі, Сєвєродонецьку та Краматорську. У цих містах, на щастя, йде мирне життя. На їх територіях висить український прапор. Натомість в окуповані міста ми їздимо не з концертами, а з зовсім іншою місією – возимо туди допомогу. Там зовсім не до співів.
Багато демобілізованих хлопців приходили до нас згодом на концерти. Після виступу досить часто підходять і кажуть: «А пам'ятаєте, ви до нас приїжджали? А тепер ми живі повернулися додому й пришли до вас на концерт». Приємно таке чути.
3
Неймовірність музики
Музика – це неймовірна штука. Вона може надихати, окрилювати й навіть вводити в депресію. Це чудовий інструмент, яким потрібно вміло користуватися. А ще музика – це любов з великої літери, чесність і драйв. Ми намагаємося за допомогою неї робити людей щасливими. У турі «Сонце» виключень не буде.

Концептуально альбом «Сонце» відрізняється від попередніх, оскільки музика в ньому переважно електронна, а ще дуже світла.
Можу навіть сказати про те, що це добрий альбом. Ми намагалися зробити дійсно європейське звучання україномовних пісень. І я думаю що це нам вдалося.

У нас будуть концерти й у Канаді й Америці для українських емігрантів. Американці та канадці, які не мають українського коріння, поки що не знайомі з нашою музикою (посміхається). Можливо, колись у майбутньому ми заспіваємо щось англійською мовою і станемо популярні на весь світ.

4
Ставлення до квот
Не можуть бути бджоли проти меду. Я співаю українською мовою, а тому мені подобається ініціатива введення квот на українську музику в радіоефірі. Незважаючи на це, я завжди кажу про те, що біля квот завжди мають стояти преференції для тих, хто робить акцент саме на українській музиці.
Має бути одночасно і батіг, і пряник. Поки що є лише батіг, а якщо б ще й фінансово мотивувати медіа до трансляції україномовного контенту, це було б, мені здається, узагалі чудово.

5
Подарунок хлопчику-семикласнику
Дуже багато приходить різних звернень із проханням послухати пісню й дати їй якусь оцінку. Ми робимо все, що в наших силах. А от нещодавно сталася дуже цікава історія. Мені написав хлопчик-семикласник із села Старий Іржавець Полтавської області, який зібрав власну групу. На музичні інструменти гроші, наскільки я зрозумів, вони вициганили в батьків. Але цього не достатньо, адже потрібна додаткова апаратура, зокрема підсилювачі та колонки. Власне цього в них не було, і тому вони звернулися за допомогою до нас.
Ми перейнялись цим. Я побачив у цьому хлопчику себе в дитинстві, адже так само горів ще зі школи музикою. Ми поїхали до наших партнерів і придбали у них апаратуру. Це було якраз перед Новим роком. У нас було багато корпоративів, і один з них мав проходити в селі Верхоли Полтавської області. По дорозі туди ми заїхали в Старий Іржавець і відвезли апаратуру дітям. Вони дуже зраділи, хоча й не вірили, що їм взагалі хтось відповість.
6
Захоплення Скрябіним
У мене немає кумирів. Дуже фанатів і захоплювався творчістю Скрябіна. Наразі продовжую слухати його музику, зокрема перші альбоми. Досить багато артистів сьогодні переспівують його пісні. Перестрахуватися тут не можна. Якщо людина хоче співати, ти їй цього не заборониш. Залишається лише надіятися на те, що вона підійде до переспіву відповідально.
Вважаю, що поки артисти співають пісні Скрябіна, доти його творчість житиме. Це був без перебільшення дуже талановитий філософ, який у своїх піснях простими словами збурював дуже важливі теми. Це не кожному вдається. На жаль, Україна не повністю оцінила його за життя. Тепер настав час це зробити після його смерті. Завдяки цьому музика житиме між людьми.
7
Чого не вистачає українській музиці
Українській музиці сьогодні багато чого не вистачає. Зокрема немає повноцінного ринку, якого можна було б назвати шоу-бізнесом. Наша земля просто неймовірно багата на таланти. Треба лише дати їм оболонку, у якій вони зможуть розвинутися. Зараз її немає. Ще не вистачає хороших залів і павільйонів для зйомок. Також не вистачає підтримки держави. Можливо, колись вона буде. Ми живемо в капіталізмі, у якому працюють певні закони.
Створення хорошого продукту потребує ресурсів. Якщо їх немає, музика буде поганою за виключенням феноменальних випадків. Як правило, за наявності системних ресурсів продукується хороший продукт. Для цього потрібен кругообіг грошей, який дає можливість робити гарний продакш, пісні, які гарно слухаються, а не ті, що виїдають вуха, тому що хтось зекономив на нормальному звукорежисері.
8
Тема для «Євробачення»
Чому «Антитіла» вже вкотре не подаються на «Євробачення»? Я не хочу просто вийти й заспівати пісню. У нас зараз одна важлива тема – агресія Росії. Впродовж кількох років нашу державу плюндрують. Джамала змогла донести це Європі, тому й перемогла.
Поки що немає у мене всередині тієї теми, із якою я готовий був би вийти на сцену і кричати на мільйонну аудиторію. Саме тому ми не подаємося на «Євробачення». Більш того, немає сенсу цього робити заради прайм-тайму на національному каналі чи піару.
Made on
Tilda