Відеодекламації в потязі:
як Артем Луценко та Ольга Алєксєєнко осучаснюють класичну поезію

Кажуть, що краще один раз побачити щось на власні очі, ніж сто разів про це почути. Аналогічне можна сказати й про відеодекламації від Артема Луценка та Ольги Алєксєєнко. Це саме той випадок, коли текст не матиме такого великого значення, «бо всі слова були уже чиїмись». Отже, пропонуємо вам більше дізнатися про проект «Типовий поет» і,звичайно, поринути в світ поезії Ліни Костенко у форматі відеодекламації.
1
Творчий початок
Артем
Я пам'ятаю, із чого саме я починав. І це було жахливо. А потім зрозумів, що вірші – це єдина, мабуть, річ, яку я можу аналізувати. Якщо раніше міг за день написати чотири вірші, тепер деяку поезію можу вичитувати впродовж кількох років. Зараз уже близько двох місяців намагаюся писати щодня. У мене є завдання: кожного дня сідати й писати хоча б одну строку. Раніше не розумів, як можна змусити себе писати. Тепер думаю, що це обов'язково потрібно робити, адже коли пишу, навантажую все тіло. А теми приходять блискавично в той самий момент, коли ти сідаєш за чернетку.

Переважно пишу любовну лірику. Є кілька віршів про Майдан, але я не задумувався над тим, яка саме поезія є найулюбленішою для мене.
Ольга
Зате мій улюблений вірш Артема – «Не пиши мені». Він для мене є найболючішим і найближчим.

До речі, я особисто почала писати вірші ще в школі. Нам давали якісь завдання творчого характеру, під час виконання яких замість твору на п'ять сторінок я писала вірш. У результаті всі залишалися в захваті, а я особисто не витрачала так багато часу.

Якщо говорити про сьогодення, найбільше досягнення на цей час – це видання збірки поезії Артема під назвою «Півкроки». Було приємно стати частиною презентації. Ми співали пісні на вірші Артема, і я цим пишаюся.
2
Ідея «Типового поета»
Артем
Думка реалізувати проект «Типовий поет» виникла в мене кілька років тому, у результаті чого я створив спільноту у соціальній мережі. Мета створення полягала в бажанні познайомити людей з класичною поезією, дати їм змогу публікувати свої вірші. Згодом ми додали складову відеоблогінгу, відеодекламації та відеопоезії, яка виявилася дуже популярною серед читачів.
3
Відеодекламації в потязі
Ольга
Минулої зими ми перебували на черговому кемпі і просто вийшли на балкон. Артем каже: «Зачитай, а я зніму». Ось із цього все й почалося. Натомість зараз у нас є вже більше 30-ти відеодекламацій.
Артем
Переважно Оля декламує класичну поезію авторства Ліни Костенко, Василя Симоненко та Миколи Вінграновського. У нас були записи в потязі, на Високому замку у Львові. Ще маємо в планах ідею записати відео в тролейбусі, в трамваї чи метро. Хочеться експериментів.
4
Плани
Артем
Є багато планів. У мене нещодавно виникла думка робити перші збірки молодих поетів. Шукатиму в Україні авторів і видаватиму їх книги в електронному форматі. Хочу зробити це заради творчості та поезії. Якби я свого часу не зустрів людей, як дали б мені необхідний поштовх, міг би й не досягнути всього того, що є у мене зараз. І далі будемо продовжувати створювати відеодекламацію, звичайно.А ще я хочу займатися творчістю завжди. Позиціоную себе як поета, і хочу ним бути до останнього свого дня.
Made on
Tilda