Сила в тендітності:
як Дар'я Горецька здобула перше місце з пауерліфтингу на чемпіонаті світу

Студентка Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка Дар'я Горецька займалася пауерліфтингом майже впродовж двох років. Незважаючи на спонтанність, завдяки своїй впертості дівчині вдалося отримати звання майстра спорту за досить короткий час.

Дар'я розповіла нам, чому вона прийшла у такий нежіночий, на перший погляд, вид спорту, які у ньому є переваги й недоліки та що саме відчувала під час своїх перших змагань. Про це та багато іншого – далі.
1
Гімнастичне минуле і пауерліфтинг
Мій спортивний шлях розпочався ще з самого раннього дитинства. Я була дуже активною дитиною. Не могла спокійно всидіти на місці жодної хвилини. Це дуже втомлювало батьків, тому коли мені виповнилося 2,5 років мама віддала мене на спортивну гімнастику. Через 12 років я перестала займатися цим видом спорту. Були випадки, коли тренери сварили нас, інколи могли навіть вдарити. Потрібно було постійно працювати над динамікою і гнучкістю, зокрема найважче виконувати вправи на розтягування, адже це надзвичайно боляче.

Незважаючи на всі ці неприємні моменти, я рада, що гімнастика була в моєму житті. Завдяки цьому у мене сформувався бойовий характер. Я – надзвичайно терпляча людина, хоча моєму терпінню, звичайно, є межа. Ще я дуже вперта. Якщо чогось хочу, значить, я його отримаю, причому не важливо, яким саме шляхом. Але характер у мене важкий, у повсякденному житті можу порівняти себе з феєрверком.

Після гімнастики деякий час займалася бальними танцями в ансамблі «Конвалія». Але у зв'язку з переїздом у Київ довелося припинити тренування. Після повернення зі столиці вирішила піти в зал, щоб привести в тонус свої м'язи. Спочатку займалася з одним тренером, а згодом перейшла до Олександра Шаповалова. Він побачив, що в мене є результати, і взяв мене під своє крило. Так я і почала свої тренування.

Мої рідні та близькі взагалі були проти, щоб я займалася цим видом спорту. І цьому є кілька логічних причин. По-перше, в гормональному фоні відбуваються зміни. По-друге, сильне навантаження спрямовується на спину. Проте є і переваги. Зокрема, завдяки пауерліфтингу м'язи пресу стають більш міцними, що дуже добре для будь-якої дівчини. Однак, варто відзначити про те, що це досить важкий вид спорту, тому далеко не кожна людина зможе ним займатися.

2
Результати змагань
Мої перші змагання проходили в залі з багатоповторного жиму. Тоді я віджала 30 кілограм під час 42 повторів і завдяки цьому здобула друге місце. З цього все й почалося. Якраз у цей час Олександр Шаповалов готував свою команду до чемпіонату України, що мав проходити в Луцьку. Я висловила бажання поїхати з ними. Ми переглянули нормативи, які потрібно було виконати, щоб отримати майстра спорту. Необхідно було зібрати суму з трьох рухів: присідання, жим лежачи й тяга вагою у 285 кілограмів.

Змагання для мене – справжнє страхіття. Я їхала на чемпіонат не щоб перемогти, а щоб виконати норматив. Мій тренер не дозволяв мені навіть дивитися на табло з рейтингом. Окрім цього, я давно ніде не виступала, тому в мене почався невроз. Якщо чесно, ніколи не демонструвала максимальних результатів під час турнірів через сильне нервове напруження.
Незважаючи на хвилювання, на перших своїх змаганнях мені вдалося досягти поставленої мети – я здобула майстра спорту. Після цього ми брали участь у чемпіонаті світу з пауерліфтингу. Було надзвичайно цікаво спостерігати за тим, як готуються до виступів відомі спортсмени. Але найголовніше те, що під час цих змагань я підтвердила своє звання майстра спорту. Під час другого турніру я знаходилася вже в більш спокійному стані. Із кожним чемпіонатом стає набагато простіше в моральному плані. Логічно я розумію, що є сильніші за мене дівчата, тому ніколи не налаштовую себе на перемогу, хоча і на перших, і на других змаганнях зайняла перше місце в своїй ваговій категорії.

Незважаючи на досягнення, не планую займатися пауерліфтингом і надалі. Зараз перейшла на жим лежачи через певні проблеми зі спиною. Показники одразу підвищилися, оскільки почала чітко працювати в одному напрямі.

3
Плани
Я ніколи не прагнула досягти глобальних результатів. У мене була мета отримати звання майстра спорту з пауерліфтингу – я це зробила. Зараз хочу отримати аналогічне звання по жиму лежачи. Зараз готуємося командою до чемпіонату Європи, який відбудеться в Луцьку, 22 травня. Побачимо, які результати нам принесуть ці змагання.

Людям, які лише хочуть почати займатися спортом, бажаю вірити в себе, ніколи не здаватися і йти до своєї мети. У спорті потрібно бути впертим, а також, мабуть, трішки сердитим. А ще хай кожна людина ставить для себе свої особисті рекорди і, звичайно, досягає їх.

Made on
Tilda