У клітці з тиграми:
як Галина Артеменко відпочивала в Таїланді

Таїланд викликає безліч суперечливих вражень, а все тому, що у контрастному королівстві розкіш і помпезність межують із бідністю та злиденністю. Незважаючи на це, тайці завжди посміхаються, у чому й полягає їх особливий шарм.
Галина Артеменко розповіла, що саме їй вразило в Таїланді, чому на відпочинку краще уникати китайців, де саме можна доторкнутися до справжніх тигрів і що слід робити, щоб зекономити кошти. Про це та багато іншого – читайте далі.
1
Перші враження
Ми з чоловіком досить давно хотіли побувати в Таїланді, але остерігалися тривалого перельоту. Більш того, завжди тяжіли до культури й побуту європейських країн, але все-таки вирішили скористатися можливістю на власні очі поглянути на краєвиди Таїланду. І саме тому в цьому році ми реалізували свою задумку.

Незважаючи на тропіки, у Таїланді досить комфортний рівень температури й вологості. Але найголовніша порада для всіх туристів, які летять туди вперше, полягає в тому, що з собою потрібно брати крем із найвищим фактором SPF (рівня 50, а краще – 50+).
Адже навіть в похмурий день упродовж двох годин можна «обгоріти». Після прильоту першочергово звертаєш увагу на два фактори: їжу та релігію. Тайці – буддисти, і це помітно навіть неозброєним оком. У Таїланді розташовано безліч храмів із яскравою атрибутикою, і навіть на території, скажімо, автосалону можна побачити облаштований вівтар. Виникає зоровий колапс через таку концентрацію насичених кольорів. Буддисти відрізняються своїм особливим шармом. Вони постійно посміхаються, незважаючи на бідність. А ще місцеві жителі постійно та всюди споживають їжу. Більш того, на узбіччях доріг встановлені невеликі візочки, на яких завжди щось смажиться і шквариться.

2
Дорожній рух
Ми тестували кілька видів пересування на острові Пхукет. Коли тільки-но туди прилетіли, одразу звернули увагу на те, що місцеві жителі та «довгострокові» туристи в переважній більшості їздять на мопедах. Потрібно відзначити, що правила дорожнього руху в Таїланді не працюють.
У зв'язку з цим деякі туристи потрапляють в аварії та гинуть. Також ми пересувалися на так званих тук-туках, проїзд у яких прирівнюється до вартості таксі. Незважаючи на певні незручності, туристам обов'язково слід скористатися цим видом транспорту.

3
Тигрове королівство
Ми відвідали Тигрове королівство – парк, у якому знаходяться тигри різного віку. У туристів є можливість пройти безпосередньо до кліток, у яких живуть хижаки. У деяких складається враження, що тамтешні тварини живуть на транквілізаторах, інші запевняють, що подібний стан є звичним для представників родини котячих.
Незважаючи на різні судження, тигри – надзвичайно красиві тварини, а це місце – чудова можливість доторкнутися до світу дикої природи. Але ці враження поєднуються з відчуттям жалю, адже це, грубо кажучи, звичайнісінький туристичний атракціон.
4
Гастрономічні особливості
Переважна частина відпочинку в нас минула на острові Пхукет, південну частину якого ми й досліджували. Насамперед ми відвідали рибний ринок, який утримують цигани. Варто відзначити, що живуть вони ніби в окремому світі – без паспортів, громадянства.

Уся продукція продається за кілька годин після того, як її було виловлено, а тому свіжішої морської їжі годі й шукати. Окрім цього, це своєрідний туристичний атракціон для тих туристів, що хотіли б побачити, якими насправді є живі морепродукти. Чесно кажучи, тайці не досить добре вміють готувати страви з них (з огляду на наші смаки, звісно - посміхається). Вони використовують настільки багато різноманітних спецій, що за своєю сутністю ніжні морепродукти перетворюються на щось безлике. Але це гастрономічні особливості національної кухні, які потрібно приймати. Є й такі кафе, у меню яких є холодець і борщ. Такі заклади розраховані на туристів зі східної Європи, і відрізняються досить високою ціновою політикою.
Якщо говорити суто про тайську їжу, турист може її споживати в найрізноманітніших закладах від найбільш дорогих до дуже бюджетних, зокрема в кафе домашнього типу з засмальцьованими скатертинами і пластиковими стільчиками. Незважаючи на відсутність будь-якого натяку на інтер'єрну концепцію, якість національних тайських страв залишається на достатньо високому рівні.

Потрібно відзначити, що в Таїланді надзвичайно багато різноманітних фруктів. У мене була ідея-фікс скуштувати на смак дуріан. Він заборонений для перевезення, оскільки у розрізаному вигляді з часом починає виділяти запах, схожий на метан. Тайці називають дуріан королем фруктів. Коштує він досить дорого, тому для першого знайомства краще купувати його на ринку маленькими шматочками, але слідкувати за тим, щоб він був розрізаний нещодавно. За своєю текстурою дуріан схожий на спілий авокадо. Чесно кажучи, я очікувала гіршого, і цей фрукт не виявився таким жахливим, як про нього говорять.

5
Острів Джеймса Бонда
У Таїланді є безліч островів. Одним із найзнаменитіших вважається архіпелаг Пі-Пі, оскільки свого часу там відзняли фільм «Пляж» з Леонардо Ді Капріо. Також є острів Джеймса Бонда. Він має так звану висячу форму через осадову породу. Було дуже цікаво подивитися на ці острови своїми очима, але тут у гру вступили китайці (сміється).

У Таїланді спостерігається надзвичайно великий потік туристів із Китаю (особливо у січні, коли в країні протягом цілого місяця святкуюсь Новий рік, і велика кількість китайців має змогу подорожувати).
Але є один важливий недолік: китайці, потрапляючи в невимовно приголомшливі місця, примудряються їх настільки засмітити, що в мене особисто виникло бажання огородити себе від цього жаху. У зв'язку з цим для відпочинку ми обрали інші острови, на яких була змога залишитися із ночівлею: більша частина туристів з одноденних екскурсій роз'їжджається, і впродовж всього вечора та трішки зранку острів належить тільки декільком десяткам інших людей. Природа цих островів – Сімілани - є нехарактерними для природи Таїланду, і тут їх називають тайськими Мальдівами.
6
Контрастний Бангкок
У столиці Таїланду – Бангкоку – ми були всього один повний день. Це величезний мегаполіс, у якому проживає близько шести мільйонів людей. Це місто можна назвати надзвичайно контрастним: поряд із елітними кварталами розташовуються злиденні.
До речі, деяких європейських туристів обурює тамтешня антисанітарія, але для самих азіатів бруд є абсолютно нормальним явищем. Саме тому ми не зважали на тайців, які спали просто серед вулиці біля дорогих жіночих бутиків.

7
Рекомендації
У тайських супермаркетах дорого коштують звичні нам яблука та виноград. Окрім цього, ми довго шукали йогурт та просте молоко. Навіть базові варіанти без наповнювачів все одно мають у своєму складі цукор.

Туристи можуть знайти багато різноманітних косметичних засобів, до того ж якісних. Але потрібно зважати на те, що практично вся косметика має відбілюючий ефект. Тайці схиблені на білосніжній шкірі, хоча всі від природи є смуглими. Але обов'язково привезіть собі кокосову олію та продукцію з неї, відомі тайські Тигрові та трав'яні бальзами, зубні пасти, гелі з алое та гелі із секрету равликів. А дівчатам, упевнена, зупинитися тут у косметичних магазинам взагалі буде дуже не просто!

У Таїланді потрібно пити виключно бутильовану воду. Намагайтеся за можливості мити руки якомога частіше та майте при собі антимікробний гель для рук.
Також не забудьте взяти з собою аптечку із препаратами на всі випадки життя, особливо – для травлення.

Туристи можуть зекономити кошти під час свого відпочинку, якщо пересуватимуться на мопеді. Але робити це слід вкрай обережно. Окрім цього, варто споживати їжу в кафе домашнього типу, незважаючи на зовнішній сумнівний інтер'єр. Зекономить кошти і самостійне формувати екскурсійної програми, хоча за класичною схемою, коли приїжджаєш у готель, тебе зустрічає готельний гід і пропонує власний список оглядових екскурсій. На перший погляд це здається зручним, проте будьте готовими до того, що вас обов'язково завезуть у якісь магазини, у яких ви буде вимушені щось придбати. Натомість я заздалегідь перед відльотом склала дві карти з туристичними місцями, які я хотіла б відвідати, зважаючи на власні побажання.
Made on
Tilda