Ібіца очима Катерини Резніченко:
як спланувати вдалу подорож

Традиційно вважається, що Ібіца – це острів постійних вечірок. З одного боку це дійсно так, але з іншого – спокійно відпочивати на ньому можуть і сімейні пари з дітьми. Головне – знайти правильне місце. А ще потрібно завчасно планувати свою подорож.

Спонтанно полетіти на Ібіцу не рекомендовано, адже напрям є дуже популярним (не йдеться про мільйонерів, які мають приватні літаки та котеджі на острові). Наприклад, згідно отриманих даних на сайті booking.com, у деяких найкращих готелях вже немає вільних номерів на початок травня. Ідентична ситуація складається і у випадку з червнем. При цьому за сім днів перебування доведеться заплатити в середньому близько 30 тисяч гривень, не враховуючи кошти, витрачені на харчування і вечірки. Однак, відпочинок на острові в дійсності є вартим таких витрат.

Організатор успішних медійних проектів та молода мама з активною життєвої позицією Катерина Резніченко розповіла нам, скільки орієнтовно коштують на Ібіці квитки на вечірки, на чому саме можна зекономити, та наскільки відрізняються славнозвісні тамтешні клуби від українських.
Про це та інше – читайте далі.
1
Ібіца: абсолютна свобода
Під час медового місяця ми з чоловіком подорожували Італією. Одразу хочеться сказати про те, що коли ти знаходишся у Європі, перетинати кордони країн значно простіше та дешевше. Нам хотілось урізноманітнити романтику та колорит Італії дечим дорослим і божевільним, тому ми й вирушили на Ібіцу. Кажуть, що Куба – це острів свободи. Але це повна нісенітниця.
Там про свободу місцеві жителі тільки починають дізнаватися. Натомість Ібіца – насправді абсолютно вільна. Перше, що дивує, – надзвичайно різний контингент туристів. Поряд з мільйонерами відпочивають хіпі. При цьому взагалі не відчувається напруга через відсутність класової різниці. Коли ти потрапляєш на Ібіцу, ти можеш дозволити собі все, у тому числі бути такою людиною, якою тобі заманеться.
2
Витрати
Стереотипно здається, що Ібіца взагалі не підходить для спокійного сімейного відпочинку. Незважаючи на те, що насамперед це острів вечірок, там відпочиває досить багато пар з дітьми та пенсіонерів. Але все-таки на острові переважно релаксують знамениті люди та мільйонери, які хочуть добре розважитися.

Із Риму до Ібіци квиток нам обійшовся, здається, у 30 євро. Коли виходиш із літака, одразу кидається в очі величезна кількість реклами клубів. На цьому острові щоденно виступають найкращі діджеї світу, яких в Україні чекають роками. Там постійно відбуваються масштабні вечірки, але квитки на них потрібно купувати завчасно. Наприклад, квитки на Арміна Ван Бюрена ми купували приблизно за чотири місяці до самої поїздки.
Ми жили в досить звичайному готелі. За шість днів проживання заплатили 570 євро, що вважається досить низькою сумою. Але знову ж таки ми бронювали номер приблизно за півроку. Вартість харчування в середньому складає 25 євро з однієї людини, що вище середньої ціни в країнах Європи. Вхід на вечірку орієнтовно коштує 50 євро. Цікаво, що в Україні люди, коли збираються до клубу, одягають на себе все найкраще. При цьому на Ібіці на вечірки молодь приходить у чому їй заманеться. До речі, і клуби там виглядають досить просто. Там відпочивають люди з зовсім іншим менталітетом. Нам, українцям, важливий пафос. Там такого немає. У місцевих клубах відсутній інтер'єр у звичному для нас розумінні. Але туристів приваблює саме атмосфера. На Ібіці роблять акцент на якісній музиці, спецефектах і світлі.
3
Висновки
Найгарячіший сезон на Ібіці триває з травня по кінець вересня. Увесь інший час вартість відпочинку значно падає, але й робити в лютому на цьому острові немає чого.

В ідеалі на Ібіцу потрібно їхати приблизно на тиждень. Це оптимальний варіант для того, щоб можна було нормально відпочити. При цьому грошей з собою потрібно брати багато, адже лише за один коктейль доведеться заплатити 15 євро.

Є можливість зекономити на харчуванні, не ходити в ресторани, а готувати їжу самостійно.
Окрім цього, туристи мають змогу пересуватися по острову на громадському транспорту, а не на таксі. Можна отримати задоволення від відпочинку навіть у тому випадку, коли ти маєш у кишені три копійки. Але на Ібіцу летять для того, щоб відвідати знамениті на весь світ клуби. Саме тому я вважаю, що подорож потрібно планувати тоді, коли в тебе є гроші. Якщо їх немає, потрібно їх спочатку заробити, а потім вже летіти на відпочинок.

Своєю чергою ми, звісно, плануємо повернутись на цей магічний острів. Як тільки придумаємо, куди прилаштувати малого сина та де роздобути кілька зайвих тисяч євро, так і відразу на танцпол.
Made on
Tilda