Надзвичайна бідність у поєднанні з духовністю:
чим Непал підкорив серце Анни Зарічної

Упродовж шести років власниця туристичного агентства «7Heaven» Анна Зарічна відвідала більше сорока різних країн. Незважаючи на це, їй завжди хочеться повертатися у Непал, щоб ще раз відчути духовну атмосферу цієї азійської держави.

Анна Зарічна розповіла, чим її приваблює Азія, чому вона подорожує виключно з рюкзаком за плечима, навіщо харчується на вулицях і що може порекомендувати туристам, які вперше збираються відвідати Непал.
1
Враження
Країна, яка принесла мені найбільше задоволення, – Непал. Більш того, це була моя найперша серйозна подорож, у якій я провела більше місяця. Не випадково кажуть, що перші враження є незабутніми. Можливо, саме тому мені постійно хочеться знову й знову повертатися в цю державу.

Я обожнюю Азію за особливий менталітет місцевих жителів. Виникає враження, що там навіть повітря просякнуте духовністю. Саме це, на мою думку, у цілому надає азійським країнам особливої енергетики та атмосфери. До речі, Катманду – столицю Непалу – можна порівняти з ковтком свіжого повітря.
У цьому місті розташовується безліч храмів, у яких я впродовж довгого часу молилася, коли хотіла знайти власне покликання в житті й отримати можливість відкривати цей світ для себе та своїх рідних.

Подорож Непалом була досить тривалою і важкою у фізичному плані. Із Непалу ми рушили до Тибету, а потім – до Китаю та Таїланду. Подорожувала з рюкзаком. Більш того, лише двічі чи тричі за все моє життя вирушала в подорож з валізою. До речі, українських жінок завжди можна впізнати в іншій країні по спортивних костюмах у стразах і взутті на підборах.
2
Особливості менталітету
Для мене подорож у Непал була надзвичайно вражаючою. Я навіть не хотіла повертатися в Україну, а після приїзду на Батьківщину досить довго не могла отямитися. Було важко звикнути до того, що українці, на жаль, не є такими доброзичливими як жителі Азії. Я навіть провела соціальний експеримент: йшла по вулицях міста та посміхалася кожному перехожому. У більшості виникло враження, що я – якась дивна. І лише одна людина з восьми мені посміхнулася у відповідь. Натомість у Непалі цілком нормально запитувати в незнайомої людини, як у неї справи. У цій країні прийнято розвиватися у духовному плані, а не фінансовому.
У нас, навпаки, більшість людей хочуть видати себе за тих, ким не є насправді. Я повернулася з Непалу зовсім іншою людиною. Моє світобачення кардинально змінилося. Я раджу відвідати цю країну всім тим, хто обожнює вивчати духовний розвиток і культуру. Там є можливість отримати неймовірне задоволення, просто спостерігаючи за перехожими. Можна нікуди не поспішати й просто насолоджуватися життям. Ці емоції важко описати словами. Їх, як і кохання, потрібно лише відчувати.

3
Специфіка національної кухні
Національні страви є дуже гострими. Переважно всі споживають рис із овочами чи курятиною. Також у них досить популярна така страва як момо. Вона схожа на звичні для нас пельмені, однак, має специфічні начинки. Наприклад, йдеться про м'ясо буйвола чи сир.

У подорожах я переважно харчуюся на вулицях.
Притримуюсь думки, що летіти за тисячі кілометрів у іншу країну й споживати там піцу чи бургери – безглуздо. Якось у соцмережах я писала, що кожна країна відрізняється своєю історією, таємницями, смаком і запахом. Якщо говорити саме про Непал, аромат цієї країни асоціюється для мене з пахощами сандалу. Натомість на смак вона трішки з перцем (посміхається).

4
Поради туристам
У Непалі відносно недорога цінова політика. Однак, у зв'язку з підвищенням рівня популярності цієї держави серед туристів у останні роки вартість товарів все ж таки почала підвищуватися. Тому рекомендую всім тим, хто планує подорожувати Азією, не соромитися торгуватися. Окрім цього, раджу побувати у всіх історичних місцях Катманду.
Також слід відвідати Покхару – місто, із якого починається шлях до підкорення Евересту. Також можу порадити обирати житло біля храмів, а не в спеціальних туристичних районах. Завдяки цьому з'явиться можливість прокидатися під спів монахів і більше насолодитися духовністю Азії.Made on
Tilda