Перемога попри все:
як у 14 років стати найкращими джицерами світу

Чотирнадцятирічні Сергій Руснак і Сергій Красовський займаються джиу-джитсу впродовж кількох років. За їх плечима – неодноразові перемоги на всеукраїнських змаганнях. Однак, наразі найбільшим їх досягненням є перемога на чемпіонаті світу в Абу-Дабі.

Оцінюючи виступ своїх вихованців, тренер Євген Скирда залишився цілком задоволений результатом. За його словами, Сергій Руснак і Сергій Красовський всього лише через кілька років зможуть стати справжніми зірками в світі джиу-джитсу. Для цього їм лише потрібно продовжувати старанно тренуватися і ні в якому разі не зменшувати темп. Однак, як зізналися самі переможці світового турніру, у майбутньому вони хочуть стати тренерами, щоб дати змогу іншим дітям досягнути того, що зараз мають вони. А ще розповіли, із чого починався їх спортивний шлях, завдяки чому їм вдалося здобути перемогу в Абу-Дабі та що саме їм потрібно мати для того, щоб досягти своєї найбажанішої мети. Про це та інше – далі.
1
Початок
Сергій Руснак
Я займаюся джиу-джитсу вже чотири роки і можу сказати, що спорт мене досить сильно змінив. А піти на перше тренування мене змусив мій старший брат Василь. У результаті мені все сподобалося. Євген (Євген Скирда – ред.) усе детально пояснював. Завдяки цьому я почав тренуватися і досягати чогось у своєму житті.
Сергій Красовський
Я почав тренуватися два роки тому. Навіть не думав, що зможу досягти подібних результатів у спорті. До джиу-джитсу займався гімнастикою, футболом, дзюдо, але у мене не було таких високих показників. А тут я відчуваю себе як у родині. Маю хорошого тренера, тому й досягаю відповідних результатів.
2
Враження від чемпіонату світу
Сергій Руснак
Ми неодноразово виступали на різних турнірах. Зокрема випробовували свої сили на чемпіонаті України, а також їздили на змагання в Івано-Франківськ, Одесу та Запоріжжя. Разом із Сергієм (Сергій Красовськй – ред.) завжди займали перші місця. Незважаючи на це, змагатися на чемпіонаті світу, що проходив у Абу-Дабі, було складніше. По-перше, рівень підготовки джицерів із інших країн був вищим. По-друге, суперники володіли дещо іншою технічною підготовкою. Однак, нам із Сергієм все одно вдалося перемогти.
Сергій Красовський
Я думаю, що такий результат ми змогли показати завдяки тому, що кожного дня тренуємося не менше шести годин. Подібний ритм нам було не так і складно витримати. Ми були повністю готові до подібних навантажень.
Сергій Руснак
Під час чемпіонату світу був налаштований виключно на перемогу. Не думав ні про друге, ні про третє місце. Я чудово знав, скільки сил у мене було вкладено, тому не мав права на помилку.
Сергій Красовський
Під час змагань, звісно, відчувалося хвилювання. Але в мене вже був досвід виступів на чемпіонаті України. Хороший результат дала робота з психологом. Завдяки цьому я відчував впевненість у своїх силах.
3
Фактори перемоги
Сергій Руснак
Я думаю, що наша перемога в Абу-Дабі – абсолютна заслуга тренера. Євген вкладає у нас дуже багато сил і витрачає на нас свої нерви.
Сергій Красовський
Якби не він, ми не змогли б досягти успіху. У кожної людини є лінь, із якою важко боротися самотужки. А Євген – це людина, яка мотивує нас на перемогу.
Сергій Руснак
Деякі спортсмени, яким не вдалося перемогти, пояснюють свою поразку відсутністю достатнього фінансування. Але це лише виправдання. Щоб досягти своїх цілей, нам потрібно мати лише напарника і килим.
Сергій Красовський
І ще, звісно, тренера (усміхається).
3
Тренування понад усе
Сергій Руснак
Я став чемпіоном світу, але завжди потрібно вчитися чомусь новому. Разом із Сергієм ми можемо навіть після закінчення тренування просто спостерігати за тим, як ведуть боротьбу старші джицери. Завдяки цьому нам вдається переймати нові рухи чи прийоми. Більш того, вважаю, що розслаблятися не варто, навіть незважаючи на перемогу в Абу-Дабі. Попереду маємо ще безліч змагань. Саме тому зараз, навпаки, потрібно ще більше тренуватися, а для цього необхідно мати багато зусиль і терпіння.
Сергій Красовський
Тим більше, немає сенсу йти додому одразу після тренування, щоб просто лягти спати. Спостерігаючи за більш досвідченими спортсменами, ми можемо вивчити більш досконалі техніки та додати в свій арсенал нових прийомів.
4
Цілі
Сергій Красовський
Зараз моя мета – отримати чорний пояс. Ще хочу стати чемпіоном Азії, Європи, Америки та Бразилії.
Сергій Руснак
У мене була мета стати чемпіоном світу. Я цього нещодавно досягнув. Тепер намагатимуся отримати синій пояс із джиу-джитсу, щоб отримати змогу боротися з дорослими спортсменами. Хочеться стати першим і показати, що я дійсно – найкращий.
Made on
Tilda