Підприємець Вікторія Поляновська:
«Я ставлюся до свого бізнесу як до дитини»

Вікторія Поляновська відкрила мовну школу, яка працює по методиці «Mortimer», п'ять років тому. До цього її підштовхнуло бажання дати власній доньці все найкраще. Сьогодні бізнес розвивається і набуває нових напрямів. Зокрема тепер у школі можна вивчати не лише англійську, а ще й французьку. Саме тому Вікторія розповіла нам, як їй вдається поєднувати виховання дітей і роботу, наскільки важко бути одночасно мамою і бізнес-леді та чому вона вважає, що діти мають вчити іноземну мову ще з малечку.
1
Досвід
У 16-річному віці я поїхала за міжнародною програмою обміну до Ізраїлю. Саме там закінчила школу, а також отримала перший досвід роботи – сиділа з дітьми або займалася прибиранням. За кордоном, до речі, діти вже з 14-ти років починають самостійно заробляти для себе кишенькові кошти. І це абсолютно нормально.

Потім я переїхала до Києва. У столиці навчалася в університеті на маркетолога й паралельно почала шукати собі підробіток. Завдяки досить гарному знанню мов, мені вдалося влаштуватися в міжнародну компанію «JDC». Працюючи там, отримала безцінний досвід. На жаль, українців можна в деякій мірі назвати інфантильними. Люди починають вперше шукати роботу лише після отримання диплому, у зв'язку з чим дуже багато втрачають у порівнянні зі своїми ровесниками з інших країн, які до моменту закінчення університету мають досвід роботи. Саме тому я за те, щоб діти привчалися підпрацьовувати з підліткового віку, оскільки це хороша школа життя. Після закінчення університету поїхала знову за кордон за міжнародною програмою молодіжного обміну «Aupair» до Німеччини. Упродовж року участі в програмі жила в звичайній німецькій родині, допомагала з доглядом за дитиною, вивчала німецьку на мовних курсах, багато подорожувала. Ця програма дає змогу з мінімальними витратами подивитися світ, оскільки всі кошти за проживання, годування, страховку та інше приймає на себе гостьова родина. Окрім цього, учасники отримують кишенькові гроші. А бізнес у мене з'явився у 2003 році, майже відразу після повернення з Німеччини.
Спочатку я започаткувала міжнародне агентства «Погляд-Next», яке функціонує у Кропивницькому й до сьогодні. Робота агенції пов'язана з освітою за кордоном і молодіжними програмами обміну, у тому числі по програмі «Aupair», яку я, як кажуть, перевірила на собі і можу впевнено рекомендувати іншим.

На першочерговому етапі я навіть не задумувалася над тим, щоб відкривати мовні курси. Однак, зіштовхнулася з однією проблемою. Учасники міжнародної програми обов'язково мали проходити співбесіди в консульстві й демонструвати відповідний рівень іноземної. Незважаючи на це, деякі не могли зв'язати англійською або німецькою два слова, хоча проходили навчання на тих мовних курсах, що на той момент існували в місті, й володіли відповідними сертифікатами. На їх питання викладачам, чому вони не можуть здати досить просту співбесіду після 6 або 12 місяців курсів, студенти отримували відповідь, що вивчення мов – це дуже складна справа, а тому спочатку потрібно дуже довго вивчати граматику та лексику, і лише потім вони почнуть розмовляти. Стільки часу у більшості майбутніх студентів та учасників програм обміну не було, та й мій власний досвід доводив, що за наявності гарних вчителів та працюючої комунікативної методики вивчити мову на достатньому для спілкування рівні – це справа місяців, а не років. Тож ми взялися за цю роботу самотужки. У зв'язку з цим спочатку відкрили перші курси для дорослих учасників освітньої програми (напрями були пов'язані з вивченням англійської, німецької, польської та чеської).
2
Відкриття дитячої мовної школи
Після народження першої дитини почала активно дізнаватися про все, що стосувалася питань дитячого виховання і розвитку, у тому числі вивчення англійської мови як другої іноземної змалечку.

Як відзначають вчені, які досліджують особливості людського мозку, якщо дитина починає освоювати іноземну мову до трьох років, її мислення розвивається як у білінгвів. Вона сприймає різні мови точно так само, як комп'ютер – різні файли. Завдяки цьому дитина менше допускатиме помилок і автоматично переключатиметься на українську чи англійську. Натомість, якщо починати заняття після семи років, як зазвичай, сприймання відбувається через призму рідної мови.

До того ж можна згадати про практику минулих століть. У багатих родинах батьки не чекали, поки дитина піде до гімназії, а брали гувернантку – носія іноземної мови. У результаті діти ще до початку навчання в освітньому закладі абсолютно вільно спілкувалися різними мовами, що було природним. А потім ще й вивчали латину та інші давні мови.

Від своїх одногрупників та колег, які також стали батьками, почула, що вони водять своїх дітей до англійських мовних шкіл. Звісно, мені хотілося такого й для своєї доньки. Однак, розуміла, що чекати до того часу, поки подібний заклад з'явиться у нашому місті, можна дуже довго. Натомість возити дитину до Києва на заняття було неможливим, оскільки вивчення англійської потребує регулярності. Це підштовхнуло мене купити франшизу міжнародної методики «Mortimer», яка практикується близько в 20-ти країнах світу. Школа відкрилася 15 березня 2012 року. Нещодавно ми відсвяткували своє п'ятиріччя (усміхається).

Ми подаємо англійську для діточок у ігровій формі. Завдяки цьому вони не завчають слова як папуги.
Ми подаємо англійську для діточок у ігровій формі. Завдяки цьому вони не завчають слова як папуги. У них формується сприйняття англійської як другої мови, якою можна вільно спілкуватися. У найменшу групу входять малюки від одного року. Звичайно, вони займаються разом із своїми мамами. Дошкільнята вже займаються самі у невеличких групах. Є різні рівні навчання для дітей кожної вікової категорії та підлітків і для кожного віку Мортімер доводить, що вивчати англійську можна ефективно та з задоволенням. Також ми продовжуємо навчати англійської дорослих. Є курси різних напрямів – для загальних потреб, для подорожування, для роботи в IT-сфері чи в авіації, підготовка до складання таких міжнародних іспитів, як IELTS, TOEFL, Cambridge. Окремо потрібно сказати про такий напрямок підготовки як авіаційна англійська,. Ще з 2009 року ми співпрацюємо з відомою київською компанією «Аеролінгва» і проводимо як курси з підготовки, так і складання іспиту на рівень ICAO в нашому місті без виїзду до Києва. Це дуже відповідальна та важлива частина нашої роботи, оскільки вільне володіння англійською мовою для наших авіаспеціалістів є вкрай важливим питанням, оскільки від цього залежить безпека польотів.

Із нових проектів можу відзначити про відкриття курсів з німецької та французької для дітей та дорослих та новий напрямок дитячого розвитку – ментальна арифметика «Indigo Mental Club». Ментальна арифметика це просто космічна за своїми результатами методика не лише надшвидкого усного рахунку на рахівницях Соробан (діти дійсно навчаються рахувати швидше за калькулятор!) але й методика, що сприяє розвитку мислення, гармонійній роботі обох півкуль мозку, що має на результаті кращі показники в навчанні, фотографічну пам'ять, кращі здібності до іноземних мов, математики, IT-технологій. Тож ми не стоїмо на місці, а постійно розвиваємося, надаючи змогу містянам отримувати доступ до найкращих методик, що з'являються у світі.
3
Переваги й недоліки власного бізнесу
Розвиток власної справи затягує. Але є, звичайно, і мінуси. У моїх одногрупників, які пішли працювати до великих компаній, значно спокійніше життя. Їх основне завдання полягає в тому, щоб постійно підвищувати свій професійний рівень і виконувати те, що від них очікується. Після закінчення робочого дня вони можуть забути навіть назву своєї компанії. У мене ситуація складається інакшим чином. Неможливо зорієнтуватися лише на професійній стороні, тому що потрібно тримати в голові дуже багато специфічних юридичних і адміністративних питань.

Підприємництво – це виклик. Бізнес стає важливою частиною життя, хоча й вимагає надзвичайної відповідальності. Я кожному підприємцю ставила б пам'ятник за те, що сфера бізнесу в Україні все-таки розвивається, незважаючи на складні умови. За рік стільки відбувається змін, що попередній досвід не тільки не допомагає, а ще й в деяких випадках може заважати.
Не встиг ти призвичаїтись до чогось одного, як уже потрібно змінювати підходи в роботі. А це досить важко. Звичайно, інколи я від цього втомлююся. Але все-таки втримує адреналін і драйв, який отримую від своєї справи. Більш того, не кожна людина, яка працює в компанії, має свободу реалізації своїх проектів. А в мене, хоч і не з таким вже й великим прибутком, але така можливість є. До того як я повернулася до рідного міста, подібних шкіл і курсів з дитячої англійської не було. Саме тому я з упевненістю можу сказати, що їх поява є моєю заслугою.

Інколи ввечері після робочого дня, що заповнений стресами, дзвінками, зустрічами, виникає думка, чи не краще це все покинути та приділити свій час лише родині. Але вранці з'являються нові сили, нові ідеї. Адже робота в такій школі – це не лише бізнес. Я ставлюся до цього проекту як до власної дитини. Він викликає у мене гордість, завдяки чому в мене щоразу з'являється все більша мотивація.
Made on
Tilda